Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV

Co nowego słychać na budowie tunelu w Świnoujściu?

Ostatnio pokazywaliśmy jak wygląda tunel od początku wyspy Wolin aż do wyspy Uznam. Dziś możecie zobaczyć jak postępują prace budowlane przy tunelu.

Wciąż trwają prace konstrukcje wewnętrzne do poziomu płyty jezdnej, zkolei konstrukcja tunelu jest cały czas uszczelniana.

Na wyspie Uznam w komorze startowej wykonywana jest klatka schodowa, szachty i wsporniki pod strop pośredni. Budowane jest także odwodnienie korpusu drogi, a kanały technologiczne są izolowane. W kanale poza tunelem instalowane są również przepusty oraz wykonywana jest ich zasypka.

W samym tunelu wydrążonym maszyną TBM kontynuowane jest mrożenie aktywne w wyjściach ewakuacyjnych EE1 i EE2.Montowane są prefabrykaty typu „U”, filigrany pod konstrukcję płyty poddrogowej, która jest również zbrojona oraz betonowana, a także prefabrykaty sufitowe dla kanału wentylacyjnego.

źródło/ fot. / mat. filmowy UM Świnoujście

Zobacz podobne

Polska Żegluga Bałtycka S.A. z certyfikatem ISO 9001:2015

AB

Trwa pogłębianie portu w Basenie Kaszubskim

BS

Będą nowe nabrzeża. Jest już most pontonowy

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie