Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Torpeda już unieszkodliwiona

Akcja neutralizacji torpedy z czasów II wojny światowej zakończona pomyślnie! W czwartek, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, nurkowie Marynarki Wojennej unieszkodliwili prawie 200 kilogramów materiału wybuchowego na dnie zatoki, niedaleko gdyńskiego brzegu.

Jeszcze w środę (20 kwietnia) informowaliśmy o pilnym zebraniu gdyńskiego Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie zalegającej na dnie Bałtyku torpedy lotniczej. Sztab wówczas wyznaczył czwartek jako pierwszy termin, w którym niewybuchem z II wojny światowej mają zająć się wojskowi specjaliści.

Akcję udało się przeprowadzić zgodnie z planem, a zdjęciami z przebiegu tej operacji podzieliła się Marynarka Wojenna RP. Neutralizacją pocisku z dna Zatoki Gdańskiej w czwartek zajęli się przeszkoleni i doświadczeni nurkowie-minerzy ze stacjonującego w Gdyni 13. Dywizjonu Trałowców.

Jak podają marynarze, torpedę lotniczą zidentyfikowano jako niemiecką amunicję F-5, około trzech mil morskich na wschód od plaży w Babich Dołach. Jej wnętrze zawierało około 200 kilogramów niebezpiecznego materiału wybuchowego.

źródło/ fot. https://www.gdynia.pl/

Zobacz podobne

Podsumowanie roku 2023 w Porcie Szczecin-Świnoujście

AB

Po incydencie nad Morzem Czarnym oddziały NATO postawione w stan podwyższonej gotowości

BS

Most na Nadodrzance zapewni sprawne przewozy

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie