Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

 Okręty państw NATO wezmą udział w manewrach u fińskich wybrzeży

Trzy okręty państw NATO – Łotwy, Estonii i Holandii – przybyły do Finlandii, by wziąć udział w ćwiczeniach morskich wraz z marynarką wojenną tego kraju – poinformowała w poniedziałek agencja Reutera za fińskimi siłami zbrojnymi.

Łotewski stawiacz min LVNS Virsaitis, a także dwa trałowce – estoński ENS Sakala i holenderski HNLMS Schiedam będą uczestniczyły we wspólnych manewrach z dwoma trałowcami z Finlandii – przekazano w komunikacie fińskiej armii.

Dwudniowe ćwiczenia, które rozpoczną się 28 kwietnia, przygotują fińskie okręty do udziału w siłach reagowania NATO w 2022 roku. Celem przedsięwzięcia będzie „zwalczanie min oraz przećwiczenie współpracy w ramach struktur wielonarodowych” – napisano w oświadczeniu resortu obrony Finlandii.

W połowie maja zostanie ogłoszona wspólna deklaracja Finlandii i Szwecji o zamiarze wstąpienia do NATO – poinformował w poniedziałek fiński dziennik „Iltalehti”, powołując się na źródła rządowe. Władze dwóch państw nordyckich mają podjąć decyzję o akcesji do Sojuszu Północnoatlantyckiego w odpowiedzi na agresję Rosji na Ukrainę.

źródło PAP/fot.Getty Images

Zobacz podobne

Umowa na IFF dla Marynarki Wojennej podpisana

JJ

Egipt/ Kontenerowiec, który zablokował w marcu Kanał Sueski, po stu dniach ruszył w morze

KM

Nowe źródło energii jądrowej z Uniwersytetu Szczecińskiego

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie