Polski Portal Morski
Aktualności

Premier: Nasze magazyny gazu są wypełnione w 76 proc.

Nasze magazyny gazu są wypełnione w 76 proc. – poinformował we wtorek wieczorem premier Mateusz Morawiecki w Berlinie. Dodał, że poziom ten jest dużo wyższy, niż w większości krajów Europy.

„Mamy nasze magazyny wypełnione w 76 proc. To jest wysoki poziom wypełnienia – dużo wyższy niż większości krajów Europy. Dlatego także i w tym przejściowym czasie, zanim gazociąg bałtycki nie zostałby uruchomiony, będziemy mogli czerpać z tych naszych zasobów, jak również pozyskiwać gaz ze wszystkich możliwych innych kierunków” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Berlinie.

„Przypomnę, że mamy interkonektory do Niemiec, do Republiki Czeskiej, a także nasz gazoport w Świnoujściu, który może przyjmować jeszcze większe ilości gazu skroplonego” – dodał.

„A więc postaramy się i w tym ciężkim czasie stanąć na wysokości zadania” – zaakcentował.

„Od gazu w każdej chwili możemy sami się odciąć” – powiedział. „Jednocześnie chcę powiedzieć, że Polska jest bezpieczna z punktu widzenia dostarczania energii i dbałości o nasz przemysł, będziemy być może musieli zastosować dodatkowe, radykalne metody ochrony, ale jesteśmy do tego przygotowani” – dodał premier.

źródło PAP/ fot.Terminal LNG

Zobacz podobne

Jak przebiegają prace nad nowym dokiem w stoczni „Wulkan”?

BS

Koniec pierwszego etapu rozbudowy tłoczni gazu w Odolanowie

KM

PERN: wstrzymanie tłoczenia ropy – zgodne z harmonogramem

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie