Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Przegląd prac na budowie tunelu w Świnoujściu

W zeszłym tygodniu zakończyło się mrożenie aktywne gruntu przy wyjściu ewakuacyjnym EE1. Trwają  przygotowania  do montażu prefabrykatów U i filigranów na odcinku środkowym tunelu tzw. T2.

Aktualnie na Wyspie Wolin, w komorze odbiorczej, powstają konstrukcje wewnętrzne: ściana dociskowa, szachty i klatka schodowa oraz konstrukcje do płyty poddrogowej. Uszczelniane są też ściany szczelinowe, a w segmentach R1 do R16, rampy i tunelu wykonanego  metodą stropową, uszczelniana jest konstrukcja i wykonywane kanały technologiczne. Po tej stronie tunelu trwają roboty drogowe na rondzie Wolin, a także budowa sieci, uzbrojenie terenu i infrastruktury drogowej.

Na stronie wyspy Uznam wykonywana jest prefabrykacja i montaż deskowań do wykonania stropu pośredniego w komorze startowej TBM. W tunelu wykonanym  metodą stropową, w segmentach S1 do S11, uszczelniana jest konstrukcja i wykonywane kanały technologiczne.

W części tunelu wydrążonego maszyną TBM, wykonywane są wyjścia ewakuacyjne EE1 i EE2. W pierwszym z nich trwa już mrożenie pasywne, urabianie zamrożonego gruntu i jego wydobycie, a także wykonywanie obudowy wstępnej i konstrukcji stalowej. W drugim z wyjść trwa mrożenie aktywne.

Trwają  przygotowania  do montażu prefabrykatów U i filigranów na odcinku środkowym tunelu tzw. T2.  Na odcinku T3 kontynuowane jest zbrojenie konstrukcji płyty poddrogowej na filigranach i ich betonowanie.

źródło/ fot./mat. filmowy UM Świnoujście

Zobacz podobne

„Paczka dla Bohatera”. 60 kombatantów odpoczywa w Międzyzdrojach

AB

USA/ Chiński biznesman przyznał się, że przemycał do ChRL amerykańską technologię morską

AB

W Polsce ma powstać hub gazowy

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie