Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko Turystyka

Gdańskie molo do remontu, prace zakończą się przed wakacjami

12 maja rozpocznie się remont molo w Gdańsku Brzeźnie. Zostaną wymienione balustrady, poprzeczki i słupy. Remont, jak podreślają władze Gdańskiego Ośrodka Sportu, mają zakończyć się przed wakacjami.

Gdański Ośrodek Sportu (GOS) poinformował, że rozpoczyna kolejny etap remontu molo w Gdańsku Brzeźnie. Prace mają się rozpocząć 12 maja.

„Wkrótce GOS przystąpi do drugiego etapu remontu. Obejmie on pozostałą część, tj. fragment od wejścia na długości 80 m. Prace zostały zaplanowane na okres od 12 maja do 14 czerwca br. Będą obejmować, podobnie jak w pierwszym etapie, wymianę elementów drewnianych – balustrad, poprzeczek oraz słupów” – przekazał w komunikacie rzecznik GOS Grzegorz Pawelec.

W ubiegłym roku GOS przeprowadził pierwszą część remontu. Wówczas wymieniono skorodowane balustrady, słupki, belki, deski pomostów oraz poręcze. Elementy zostały wykonane z modrzewia, a także dodatkowo zakonserwowane i pomalowane. Prace objęły odcinek o długości około 56 metrów od strony morza.

Rzecznik GOS podkreślił w przesłanym komunikacie, że prace remontowe zostaną przeprowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpłynąć na możliwość korzystania z obiektu przez spacerowiczów. „Wygrodzona zostanie na przemiennie lewa oraz prawa strona górnego pokładu” – zaznaczył w komunikacie Pawelec.

Molo w Gdańsku Brzeźnie jest przedłużeniem alei Jana Pawła II. Ma 136 metrów długości i 7,2 metra szerokości.

Remont będzie kosztował ponad 350 tys. zł.

źródło PAP/ fot. gethome

Zobacz podobne

Forum Shortsea Shipping w Szczecinie .Problemy małych portów

BS

MON wybrał dwie oferty w postępowaniu na fregaty. Miecznik na ostatniej prostej

KM

Armia: Korea Płn. wystrzeliła kolejne pociski artyleryjskie do morza

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie