Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie Ważne

Aktualne prace przy budowie nowego doku

Poniżej prezentujemy aktualny stan zaawansowania prac przy budowie doku.

Kolejne elementy składowe projektu wyjechały z hali i zajmują główną część placu OP-10.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to Stocznia Wulkan planuje wyjazd konstrukcji z hali w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Rozpoczną budowę zestawów pod kolejny segment. Pozostanie jeszcze ‘tylko’ pięć do ukończenia doku.

Morska Stocznia Remontowa „GRYFIA” podpisała kontrakt na budowę nowego doku o konstrukcji monolitycznej, zostanie on zaprojektowany i wybudowany w Szczecinie , będzie to dok nr 8.

Zakres całego projektu obejmuje budowę nowego, największego w regionie zachodniopomorskim doku pływającego, przy jednoczesnej modernizacji infrastruktury hydrotechnicznej umożliwiającej posadowienie takiego doku i rozpoczęcie normalnej eksploatacji. Nowy dok będzie posadowiony w miejscu starego doku nr 1 wycofanego z eksploatacji.

Dzięki zrealizowaniu takiego projektu możliwe będzie między innymi remontowanie: promów typu ro-pax eksploatowanych w rejonie Morza Bałtyckiego i Północnego, jednostek specjalistycznych, takich jak np. do przewozu propylenu i polipropylenu oraz zapewnienie możliwości obsługi / naprawy jednostek wpływających do Portu Szczecin – Świnoujście po pogłębieniu toru wodnego do 12,5 m.

Etap prefabrykacji sekcji baszt części doku pływającego.

Sekcje baszt części doku pływającego.

źródło/ fot. Stocznia Wulkan

Zobacz podobne

Perłowy jubileusz ORP Orkan

KM

PŻB otrzymała już dofinansowanie na zakup promu

KM

Wirtualna podróż na polskie wybrzeże lat międzywojennych

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie