Polski Portal Morski
Aktualności

Jacht „I Love Poland” zdobył IMA Caribbean Maxi Challenge

Pięknym sukcesem jachtu „I love Poland” (Volvo70) dowodzonego przez Grzegorza Baranowskiego zakończył się tegoroczny Caribbean Maxi Challenge. Międzynarodowe Stowarzyszenie jachtów klasy Maxi IMA ustanowiło w tym roku nowe trofeum przyznawane za najlepszy wynik w cyklu regat, na które składały się RORC Transatlantic Race, RORC Caribbean 600, St Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St Barth – Richard Mille i zakończone w ubiegłą niedzielę Antigua Sailing Week.

We wszystkich tych regatach wystartowało ponad 30 jachtów klasy maxi (powyżej 60 stóp), a wśród nich między innymi tak znane i utytułowane jednostki jak „Rambler” 88 George’a Davida, Farr 100 „Leopard”, Botin 85 „Deep Blue” Wendy Schmidt. Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu regat Caribbean Maxi Challenge, należało wziąć udział przynajmniej w dwóch imprezach.

„I love Poland” startował w RORC Caribbean 600, jak i St Maarten Heineken Regatta. W pierwszych regatach załoga Grzegorza Baranowskiego zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej IRC. W drugiej imprezie także była trzecia za dwoma jachtami klasy VO65. Te wyniki wystarczyły, aby nasza załoga (w wieku 17-33 lata) zdobyła Caribbean Maxi Challenge wyprzedzając o dwa punkty jacht „Leopard3”.

„I love Poland” to projekt edukacyjno-sportowy finansowany przez Polską Fundację Narodową. Celem projektu jest wsparcie i szkolenie młodych żeglarzy pragnących rozwijać swoją żeglarską karierę poprzez udział w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie na pokładzie nowoczesnego jachtu regatowego. Ten jacht klasy Volvo 70 startował w regatach Volvo Ocean Race 2011/12 pod nazwą „Mar Mostro” z załogą Puma Ocean Racing, a dowodził nim Ken Read. Od 2018 roku żegluje pod naszą banderą.

„I love Poland” osiągał już wcześniej doskonałe wyniki w wyścigach klasycznych. W 2020 roku był najszybszym jachtem jednokadłubowym na mecie Rolex Middle Sea Race, a w 2021 zajął piąte miejsce w Rolex Fastnet Race.

Źródło/fot.: Polskie Radio 24

Zobacz podobne

Postęp prac przy pogłębianiu toru wodnego Świnoujście – Szczecin

AB

Kolejny incydent na Morzu Południowochińskim. Chiny znowu miały przepędzić okręt US Navy

AZ

Dekret o utworzeniu Marynarki Polskiej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie