Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Technologie

Wiceprezes Grupy Azoty: musimy mieć dostęp do gazu dopóki nie zmienimy technologii

Musimy mieć dostęp do gazu dopóki nie zmienimy technologii – powiedział podczas kongresu Impact’22 w Poznaniu wiceprezes Grupy Azoty Filip Grzegorczyk. Zaznaczył, że nawozy w Polsce i UE produkowane są w oparciu o technologię gazową.

Wiceprezes Grupy Azoty Filip Grzegorczyk w środę podczas kongresu Impact’22 stwierdził, że nawozy w Polsce i Unii Europejskiej produkowane są w oparciu o technologię gazową, są też potrzebne do przemysłowej produkcji żywności.

Nie możemy pozwolić na zachwianie bezpieczeństwa żywnościowego. Musimy mieć dostęp do paliwa gazowego, dopóki nie zmienimy technologii – stwierdził Grzegorczyk podczas panelu „Jak kształtować politykę zapewniającą stabilność dostaw energii i chroniącą środowisko?”.

„Mamy reorientację w polityce europejskiej, nie zmieniamy polityki klimatycznej tylko przyspieszamy. Nie mówimy tylko o polityce energetycznej mającej na celu ratowanie klimatu, lecz o polityce, która ma zadbać o bezpieczeństwo energetyczne” – podkreśliła, biorąca udział w panelu, posłanka PiS Jadwiga Emilewicz.

Grupa Azoty to największy producent nawozów i chemikaliów w Polsce. Głównym surowcem w procesie ich wytwarzania jest gaz ziemny. 

źródło PAP/ fot.Grupa Azoty

Zobacz podobne

Nowy prezes spółki Port Gdański Eksploatacja

KM

Brytyjskie terminale blokują rozładunek kolejnych statków z rosyjską ropą i gazem

BS

Bezpiecznie do portu mimo niepogody

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie