Polski Portal Morski
Aktualności

Na australijskie wody wpłynął chiński okręt szpiegowski

Chiński okręt szpiegowski został wykryty u wybrzeży Australii Zachodniej. To agresywne zachowanie ze strony Pekinu – przekazał australijski minister obrony Peter Dutton na konferencji prasowej, cytowany w piątek przez portal Sky News.

„Uważam, że to agresywne działanie. Uważam tak w szczególności dlatego, że (okręt) przypłynął tak daleko na południe” – powiedział Dutton.

Minister wyjaśnił, że chiński okręt szpiegowski był śledzony od około tygodnia. Dodał, że jednostka dopłynęła na wysokość Exmouth na zachodnim wybrzeżu Australii, po czym zawróciła i skierowała się w stronę Darwin na północy kraju.

„To, oczywiście, bardzo dziwne, że przypłynął tak daleko na południe i porusza się blisko linii brzegowej, kierując się na północ” – skomentował polityk. Dodał, że celem chińskiego okrętu jest zebranie jak największej ilości danych wywiadowczych.

źródło PAP / fot. PLA Navy’s Type 055 niszczyciel klasy Nanchang 101

Zobacz podobne

Spór o Nord Stream 2 wkracza w końcową fazę; sankcje wciąż mogą zatrzymać projekt

BS

Bardzo silne wyniki LOTOSU

BS

Jerzy Czuczman, Prezes Polskiego Forum Technologii Morskich: Dywagacje na temat beczek wina i konwencji tonażowej IMO

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie