Polski Portal Morski
Aktualności

USA/ Jedenaście ofiar śmiertelnych katastrofy statku z haitańskimi migrantami

Co najmniej 11 osób utonęło, gdy statek przewożący haitańskich migrantów wywrócił się w pobliżu Portoryko – poinformowała w czwartek Straż Przybrzeżna USA.

Statek, na którym znajdowała się „nieokreślona liczba osób”, został zauważony 10 mil morskich (18,52 km. – PAP) na północ od wyspy Desecheo należącej do Portoryko.

Do godziny 18.00 (czasu lokalnego) wyłowiono 11 ciał i 31 rozbitków – podała Straż Przybrzeżna na Twitterze.

„Na miejscu jest kuter szybkiego reagowania z okręgu San Juan, a helikoptery Straży Przybrzeżnej ze stacji lotniczej Borinquen nadal prowadzą poszukiwania i wykonują loty” – powiedział agencji Reutera rzecznik sił odpowiedzialnych za akcję ratunkową.

Rozbitkowie zostali przetransportowani do Portoryko , z czego osiem osób przebywa w miejscowym szpitalu, poinformował Jeffrey Quinones, funkcjonariusz Urzędu Celnego i Ochrony Granic USA.

W ostatnich miesiącach migranci, zwłaszcza z Haiti, podejmowali próby ucieczki od przemocy ze strony gangów i ubóstwa, decydując się na niebezpieczne przeprawy na niezdatnych do żeglugi statkach

Zobacz podobne

MI: wielu armatorów zgłasza się do stoczni „Gryfia”

BS

Dron dla Marynarki Wojennej

BS

PGNiG prowadzi zaawansowane rozmowy biznesowe w sprawie kontraktów dla Baltic Pipe

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie