Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

 Greenpeace zablokował tankowiec z rosyjską ropą

Aktywiści Greenpeace zablokowali grecki tankowiec z rosyjską ropą w porcie w Essex w niedzielę wieczorem. Policja zatrzymała 15 osób, rzecznik brytyjskiego rządu uznał postępowanie członków organizacji za „nie do zaakceptowania” – podaje w poniedziałek Sky News.

Aktywiści Greenpeace okupowali molo w porcie w Essex, by nie dopuścić, aby do portu wpłynął grecki statek Andromeda, który miał tam rozładować transport ropy.

Na początku kwietnia brytyjski rząd poinformował, że do końca 2022 roku wstrzymany zostanie, w ramach sankcji, import rosyjskiego węgla i ropy, a następnie, tak szybko, jak to możliwe, gazu. Ponadto, Wielka Brytania i UE zakazały wpływania do swych portów statkom pod rosyjską banderą.

Oznacza to, że do końca roku tankowce pod innymi banderami, transportujące rosyjską ropę, mają prawo wpływać do brytyjskich portów – przypomina Sky News.

źródło PAP/ fot. TT/Greenpeace UK

Zobacz podobne

PKN Orlen do 2030 r. wyda 47 mld zł na inwestycje energetyczne, głównie offshore

AB

Wiceszef MSZ o wizycie prezydenta Niemiec: okazja do potrzymania naszego stanowiska ws. Nord Stream 2

BS

USA/ Pięciu marynarzy zaginionych po katastrofie śmigłowca uznano za zmarłych

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie