Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty

Nowy rekord w Porcie Gdynia – najdłuższy wycieczkowiec

330 metrów długości – to nowy rekord wielkości statku wycieczkowego w gdyńskim porcie. Pobiła go jednostka Sky Princess, która we wtorkowy poranek, 17 maja, zawinęła do Gdyni. To drugi w tym sezonie statek wycieczkowy, który przypłynął do naszego miasta.

W 2019 roku do Gdyni przypłynął Norwegian Getaway, mierzący przeszło 325 metrów. Przez trzy lata jednostka dzierżyła rekord długości naszego portu. Aż do dziś. Mierzący 330 metrów Sky Princess wszedł do gdyńskiego portu we wtorek, 17 maja, tuż przed godziną 9:00. Jednostka pobiła poprzedni rekord o 4 metry. Sky Princess to jeden z najnowszych cruiserów renomowanego operatora Princess Cruises. 330-metrowa jednostka składa się z 19 pokładów1780 kabin, z czego zdecydowana większość z balkonami. „Niebiańska księżniczka” – bo tak można przetłumaczyć nazwę statku – jest w stanie pomieścić na swoim pokładzie ponad 3,5 tysiąca pasażerów oraz 2 tysiące członków załogi.

Z jakich atrakcji goście jednostki mogą korzystać na pokładzie? Multimedialne widowiska w parku fontann, pokazy filmowe, taras spacerowy z widokiem na morze, restauracje, butiki, kawiarnie, spa i odkryte baseny, kluby dla dzieci oraz obiekty sportowe – na nudę nie ma tu miejsca.

Sky Princess przypłynęła do Gdyni prosto z brytyjskiego portu w Southampton. Wycieczkowiec rozpoczął tam rejs obejmujący Europę Północną. Harmonogram jest bardzo napięty, toteż jednostka opuści miasto z morza i marzeń jeszcze tego samego dnia wieczorem. Jednak wycieczkowiec w tym sezonie jeszcze dwukrotnie odwiedzi Gdynię. Zgodnie z terminarzem portu będzie to miało miejsce 20 lipca oraz 6 września.

Harmonogram planowanych zawinięć wycieczkowców można zapoznać się na stronie internetowej Portu Gdynia w zakładce „wycieczkowce”.

Źródło: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/sky-princess-najdluzszy-wycieczkowiec-w-historii-gdyni,565548

Fot.: Paweł Kukla

Zobacz podobne

„Dar Pomorza” z psem, kotem i egzotycznymi zwierzętami; otwarto wystawę na pokładzie żaglowca

AB

Świnoujście. Transport intermodalny jedną z podstaw koncepcji terminalu kontenerowego

Autor

Nowa historia „Albatrosa”

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie