Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Akademia Morska w Szczecinie uzyskała uprawnienia do przeprowadzania egzaminów z języka polskiego jako obcego.

Certyfikacja języka polskiego jako obcego już od najbliższego semestru możliwa w Akademii Morskiej w Szczecinie: nasza uczelnia uzyskała uprawnienia do przeprowadzania egzaminów z języka polskiego jako obcego.

Spełniliśmy szereg wymogów Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego, która ostatecznie wydała pozytywną rekomendację i 27 kwietnia 2022 roku Minister Edukacji Narodowej nadał Akademii Morskiej w Szczecinie uprawnienie do organizowania egzaminów z języka polskiego jako obcego na poziomach: A1, A2, B1, B2, C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych – informuje Weronika Gocłowska, rzecznik prasowy AMS.

Jednostką AM, która będzie organizować egzaminy oraz kursy przygotowujące do nich jest Maritime English Center (wchodzące w skład Studium Nauki Języków Obcych). – Nasze zainteresowanie zdobyciem tej akredytacji jest wynikiem doświadczeń z ubiegłego roku – zorganizowaliśmy 450 h kurs języka polskiego jako obcego dla stypendystów Rządu RP im. Kalinowskiego (3 grupy). Dodatkowo potrzebę taką sygnalizowali nasi kandydaci na studia oraz studenci, a także osoby zgłaszające się z chęcią zdawania egzaminu – podkreśla Magda Kosińska, kierownik Studium Nauki Języków Obcych AM.

Pierwsza rekrutacja ruszy już we wrześniu, kursy przygotowujące również. Pierwsza sesja egzaminacyjna zorganizowana zostanie w dniach 5-6 listopada 2022.

Akademia Morska w Szczecinie jest na razie jedynym ośrodkiem w regionie uprawnionym do przeprowadzania certyfikowanych egzaminów języka polskiego jako obcego. Najbliższe w Słupsku i Poznaniu. Podczas egzaminu oceniane są następujące sprawności:

• Rozumienie ze słuchu

• Rozumienie tekstów pisanych

• Poprawność gramatyczna

• Pisanie

• Mówienie

źródło / fot. Akademia Morska w Szczecinie

Zobacz podobne

Ze Śląska na Pomorze. Muzealnicy z Gdańska konserwują kopalniane łodzie wydobyte z mułu

KM

Budowa trzeciego zbiornika LNG

BS

Pierwsza w tym roku dostawa do Terminala LNG w Świnoujściu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie