Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Zespół NATO ds. Projektowania Okrętów w stoczni Remontowa Shipbuilding

W środę, 18 bm. przedstawiciele Zespołu NATO do Spraw Projektowania Okrętów, na zaproszenie Marynarki Wojennej RP złożyli wizytę w stoczniach grupy Remontowa Holding w Gdańsku. W stoczni Remontowa Shipbuilding zapoznali się z projektowanymi i budowanymi tu jednostkami dla polskich sił morskich.

Grupa NATO do Spraw Projektowania Okrętów (NATO Ship Design Capability Group – SDCG) jest częścią głównej Grupy Morskiej Paktu Północnoatlantyckiego ds. Uzbrojenia Morskiego (NATO Naval Armaments Group – NNAG). Wizyta w stoczniach grupy Remontowa Holding była elementem posiedzenia SDCG, które w dniach 16-20 maja br. zorganizowanego w Gdańsku przez Inspektorat Marynarki Wojennej, reprezentujący Siły Zbrojne RP w wielu grupach roboczych NATO.

Członkowie SDCG, wśród których są inżynierowie i projektanci okrętów, oficerowie i cywilni przedstawiciele marynarek wojennych, resortów obrony i innych służb NATO z kilkunastu krajów Europy, a także USA, Kanady, Australii i Japonii, zapoznali się z potencjałem produkcyjnym i projektowym firm grupy Remontowa Holding w zakresie budowy i modernizacji jednostek pływających, zarówno militarnych jak i cywilnych.

W stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. zwiedzili niszczyciel min ORP Albatros (602) będący w trakcie prób zdawczo – odbiorczych, oraz holownik Mieszko – jedną z serii sześciu jednostek pomocniczych, przekazanych przez tę stocznię Marynarce Wojennej w latach 2020 – 2021. Następnie, na pokładzie ORP Albatros popłynęli do Gdańskiej Stoczni „Remontowa” S.A., obejrzeli od strony wody jej infrastrukturę, statki w dokach i przy nabrzeżach oraz wysłuchali informacji o realizowanych tam projektach.

źródło / fot. remontowa-rsb

Zobacz podobne

Marynarze podstawą przyszłości żeglugi hasłem Światowego Dnia Morza 2021

Autor

Akademia Morska z kolejny raz z Pucharem

BS

Trwa odpompowywanie 12 tysięcy m3 wody

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie