Polski Portal Morski
Aktualności

Zwiększona liczba dostaw do Świnoujskiego gazoportu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo prowadzi rozmowy z Gaz-Systemem o możliwości zwiększenia liczby dostaw w terminalu LNG w Świnoujściu, poinformował wiceprezes Przemysław Wacławski

Zaplanowaliśmy 50 dostaw w tym roku, ale rozmawiamy z Gaz-Systemem, żeby 'zagęścic’ dostawy i wtedy jeszcze parę statków by się w tym roku udało odebrać – powiedział Wacławski dziennikarzom.

Od 2022 r. zarezerwowane przez spółkę moce regazyfikacyjne LNG w Terminalu w Świnoujściu sięgają 6,2 mld m3 rocznie, a począwszy od 2024 r. zostaną zwiększone do 8,3 mld m3 rocznie.

PGNiG zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju. Jest importem gazu ziemnego do Polski, a także magazynuje gazu w podziemnych magazynach , dystrybuuje paliwa gazowe, a także zagospodarowuje złóż gaz ziemny i ropę naftową w kraju i za granicą. Zajmuje się również świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

źródło media/PGNiG / fot.PORR S.A.

Zobacz podobne

2w1, czyli “Gdańska Szkoła pod Żaglami” podczas “The Tall Ships Races”

MZ

Wskutek działań wojennych na Morzu Czarnym padło kilkaset delfinów

BS

Polskie badaczki oceniają wpływ ocieplenia na wody Syberii

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie