Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Polska Morska TV

Kolejny miesiąc prac na budowie Polimerów Police za nami!

Budowa jest zaawansowana w ponad 90 procentach, prace postępują bardzo szybko . Już niedługo, bo na początku 2023r inwestycja będzie ukończona. Zobaczcie sami jak wygląda ta imponująca inwestycja!

Na pytanie o to, kiedy można się spodziewać uruchomienia kompleksu – prezes spółki Polyolefins Andrzej Niewiński powiedział, że faza gotowości do uruchomienia ma nastąpić na przełomie lutego i marca 2023 r. „W tym momencie pojawi się pierwsza produkcja z instalacji” – wyjaśnił.

Dzięki powstaniu gazoportu w Policach zwiększą się przeładunki w porcie o kilkadziesiąt procent.

– Ta inwestycja spowoduje to, że wzrosną przeładunki w porcie. Zakładam, że będzie to 20-25 procent więcej w skali roku. W ciągu roku będziemy przeładowywać średnio 500 tysięcy ton gazów – mówi prezes portu Police.

Pierwsze gazowce do portu w Policach mają przypłynąć jesienią tego roku.

Polimery Police to inwestycja realizowana przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. W zakres inwestycji wchodzi instalacja do odwodornienia propanu (PDH), instalacja do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastruktura logistyczna, terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy).

źródło/ fot./mat. filmowy Grupa Azoty

Zobacz podobne

PERN chce zwiększenia wydajności przesyłowej ropociągu Gdańsk-Płock

KM

30. rocznica utworzenia 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych

KM

ORLEN dynamicznie rozwija się w Norwegii, by zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Polski

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie