Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Polska Morska TV

Kolejny miesiąc prac na budowie Polimerów Police za nami!

Budowa jest zaawansowana w ponad 90 procentach, prace postępują bardzo szybko . Już niedługo, bo na początku 2023r inwestycja będzie ukończona. Zobaczcie sami jak wygląda ta imponująca inwestycja!

Na pytanie o to, kiedy można się spodziewać uruchomienia kompleksu – prezes spółki Polyolefins Andrzej Niewiński powiedział, że faza gotowości do uruchomienia ma nastąpić na przełomie lutego i marca 2023 r. „W tym momencie pojawi się pierwsza produkcja z instalacji” – wyjaśnił.

Dzięki powstaniu gazoportu w Policach zwiększą się przeładunki w porcie o kilkadziesiąt procent.

– Ta inwestycja spowoduje to, że wzrosną przeładunki w porcie. Zakładam, że będzie to 20-25 procent więcej w skali roku. W ciągu roku będziemy przeładowywać średnio 500 tysięcy ton gazów – mówi prezes portu Police.

Pierwsze gazowce do portu w Policach mają przypłynąć jesienią tego roku.

Polimery Police to inwestycja realizowana przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. W zakres inwestycji wchodzi instalacja do odwodornienia propanu (PDH), instalacja do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastruktura logistyczna, terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy).

źródło/ fot./mat. filmowy Grupa Azoty

Zobacz podobne

Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich 2021

KM

Gazociąg Nord Stream 2 zostanie objęty prawem europejskim

BS

PKN Orlen: 131,6 mld zł przychodów ze sprzedaży i 10,2 mld zł zysku netto w 2021 r.

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie