Polski Portal Morski
Aktualności

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w piątek w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce za „nieokreślone naruszenia” – podała agencja IRNA.

Przejęcie transportujących ropę tankowców jest akcją odwetową wymierzoną w Grecję za zajęcie irańskiej ropy u wybrzeży tego kraju – ocenił irański portal Nour News. Wcześniej w piątek władze Iranu wezwały przedstawiciela Szwajcarii reprezentującego w kraju Stany Zjednoczone, by zaprotestować wobec przejęcie przez USA transportu irańskiej ropy przewożonej przez rosyjski tankowiec.

Amerykańskie władze zajęły w czwartek, w pobliżu greckiej wyspy Eubea, przewożony przez rosyjski tankowiec transport irańskiej ropy. Ładunek został przepompowany na inny statek i wysłany do USA.

Grecja wystosowała do irańskiego ambasadora w Atenach protest wobec „siłowego przejęcia” greckich okrętów. Władze kraju – określając działania Iranu „piractwem” – wezwały do jak najszybszego uwolnienia okrętów i ich załóg.

źródło PAP/ fot.Shuttersock

Zobacz podobne

Szczecin – Miasto Portowe

KM

Ocean Winds rozpoczyna badania dna Bałtyku dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind w Polsce

BS

NATO zwiększy ochronę infrastruktury krytycznej po sabotażu rurociągów Nord Stream

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie