Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

75 lat szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim

Trwają obchody 75-lecia szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim. Podniesienie bandery, odegranie hymnu oraz przemarsz kompanii honorowej wraz z orkiestrą – tak dzisiaj wyglądały Wały Chrobrego.

Na miejscu nie brakowało również najmłodszych marynarzy: – Chcemy zostać marynarzami. Podoba nam się pływanie statkami, łowienie ryb, a nawet rekiny.

– Ja skończyłam Akademię Morską dwa lata temu. Obecnie pływam na statku, jako drugi oficer, pracuję z międzynarodową załogą i widzę, że bardzo dobrze jesteśmy przygotowani, nie odstajemy wiedzą od innych narodowości – mówi Joanna Rzęsikowska. 

Prowadzę uczelnię, która z dumą kultywuje tradycję – mówi rektor uczelni, doktor habilitowany profesor Akademii Morskiej w Szczecinie, kapitan Żeglugi Wielkiej Wojciech Ślączka.

– Studenci zdobywają nie tylko cenną wiedzę, ale też przez cały okres studiów rozwijają praktyczne umiejętności. Ciągły rozwój uczelni, to wyniki ciężkiej pracy i zaangażowania całej społeczności akademickiej. Dążenie do ambitnych celów przynosi efekty, z których jestem niezmiernie dumny – podkreśla Ślączka.

W środę o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie absolwentów szkół morskich przy kamieniu upamiętniającym PSM w Szczecinie – przed budynkiem przy Wałach Chrobrego 1.

Od najbliższego roku akademickiego AM przekształca się w Politechniką Morską.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: Radio Maryja

Zobacz podobne

PGNiG w 2023 r. będzie mogło sprowadzić z Norwegii przez Baltic Pipe co najmniej 6,5 mld m sześc. gazu

BS

Amerykańskie okręty w trójmiejskich portach

KM

The Ocean Race Europe Prologue – Sailing Poland liderem klasyfikacji

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie