Polski Portal Morski
Aktualności

Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu? Świnoujście ma taki pomysł

Ograniczenie prędkości i jej odcinkowy pomiar – to pomysł samorządu Świnoujścia na zachowanie bezpieczeństwa w tunelu, który już w przyszłym roku ma być eksploatowany przez kierowców.

Zdaniem prezydenta Świnoujścia Janusz Żmurkiewicza, odcinkowy pomiar prędkości to najlepszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w tunelu.

– Jeżeli ustalimy prędkość 50 km/h, to chodzi o to, by wszystkie pojazdy z tą prędkością jechały. Wtedy będziemy mieli tunel bezpieczny – mówi Żmurkiewicz.

Do pomysłu przychyla się między innymi GDDKiA. Odrzuca zaś Inspekcja Transportu Samochodowego, tłumacząc się brakiem funduszy. Samorząd szuka sposobu, by prędkościomierz udało się pozyskać i równocześnie tłumaczy, że 3,5 km odcinek podwodnej drogi jest newralgiczny.

– Służby na ten rok mają wydane środki, którymi dysponowały. Zaproponowałem, żeby w tym roku przygotować infrastrukturę pod zainstalowanie urządzeń na początku 2023 r. W przypadku naszego tunelu, jak pojawi się jakiś przypadek czy nieszczęście, to jesteśmy odcięci od świata – mówi Żmurkiewicz.

Tunel ma być w pełni skończony i oddany do użytku w połowie 2023 roku.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: PORR

Zobacz podobne

PKN ORLEN odebrał 200. dostawę LNG do Polski

BS

Przeładunki w Porcie Północnym

BS

Wiadukt nad torami usprawni przewozy w gdańskim porcie

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie