Polski Portal Morski
Aktualności

Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu? Świnoujście ma taki pomysł

Ograniczenie prędkości i jej odcinkowy pomiar – to pomysł samorządu Świnoujścia na zachowanie bezpieczeństwa w tunelu, który już w przyszłym roku ma być eksploatowany przez kierowców.

Zdaniem prezydenta Świnoujścia Janusz Żmurkiewicza, odcinkowy pomiar prędkości to najlepszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w tunelu.

– Jeżeli ustalimy prędkość 50 km/h, to chodzi o to, by wszystkie pojazdy z tą prędkością jechały. Wtedy będziemy mieli tunel bezpieczny – mówi Żmurkiewicz.

Do pomysłu przychyla się między innymi GDDKiA. Odrzuca zaś Inspekcja Transportu Samochodowego, tłumacząc się brakiem funduszy. Samorząd szuka sposobu, by prędkościomierz udało się pozyskać i równocześnie tłumaczy, że 3,5 km odcinek podwodnej drogi jest newralgiczny.

– Służby na ten rok mają wydane środki, którymi dysponowały. Zaproponowałem, żeby w tym roku przygotować infrastrukturę pod zainstalowanie urządzeń na początku 2023 r. W przypadku naszego tunelu, jak pojawi się jakiś przypadek czy nieszczęście, to jesteśmy odcięci od świata – mówi Żmurkiewicz.

Tunel ma być w pełni skończony i oddany do użytku w połowie 2023 roku.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: PORR

Zobacz podobne

I Regaty Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy

KM

Belgijski profesor: przekop Mierzei Wiślanej wywołał gwałtowny sprzeciw w niemieckich mediach

BS

Polsko-litewskie rozmowy o wspólnych inicjatywach transportowych

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie