Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Stocznie

Stocznia Szczecińska “Wulkan”przemysłowym sercem miasta

Stocznia Szczecińska „Wulkan” sp. z o.o. odbudowuje swoją działalność stoczniową.

Stocznia zajmuje się realizacją różnych zleceń, począwszy od stworzenia projektu we współpracy z projektantem poprzez budowę aż do finalizacji. 

Dzięki ciągłemu poszerzaniu wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pracowników jak również modernizacji parku maszynowego – dziś Stocznia Szczecińska „Wulkan” powraca do realizowania dużych stoczniowych projektów.

Na infrastrukturę Stoczni Szczecińskiej ,”Wulkan” składają się w głównej mierze obiekty charakterystyczne dla branży stoczniowej, w tym doskonale udźwigowione hale, pochylnie, nabrzeża, magazyny, place prefabrykacyjne i składowe.

Większość obiektów ma uniwersalne zastosowanie, aktywa Stoczni Szczecińskiej ,”Wulkan” są bardzo atrakcyjnym majątkiem do prowadzenia produkcji wielkogabarytowych, konstrukcji stalowych oraz produkcji statków.

Od strony wschodniej Stocznia Szczecińska „Wulkan” graniczy z rzeką Odrą. Najbliższe sąsiedztwo charakteryzuje się przewagą funkcji produkcyjnej i usługowej.

Aktualnie jednym z największych zleceń stocznie jest budowa doku dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie. Będzie miał ok. 235,6 m długości, 47 m szerokości oraz 27 tysięcy ton nośności. Inwestorem jest Fundusz Rozwoju Spółek, będący właścicielem zarówno „Gryfii”, jak i Stoczni Szczecińskiej Wulkan.

źródło / fot. mat. filmowy Stocznia Szczecińska „Wulkan”

Zobacz podobne

101 lat temu założono pierwszy polski port wojenny w Pucku

AB

Borsuk i inny sprzęt z PGZ na ćwiczeniu Dragon-21

KM

Stały Zespół Okrętów NATO w Gdyni

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie