Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Stocznie

Stocznia Szczecińska “Wulkan”przemysłowym sercem miasta

Stocznia Szczecińska „Wulkan” sp. z o.o. odbudowuje swoją działalność stoczniową.

Stocznia zajmuje się realizacją różnych zleceń, począwszy od stworzenia projektu we współpracy z projektantem poprzez budowę aż do finalizacji. 

Dzięki ciągłemu poszerzaniu wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pracowników jak również modernizacji parku maszynowego – dziś Stocznia Szczecińska „Wulkan” powraca do realizowania dużych stoczniowych projektów.

Na infrastrukturę Stoczni Szczecińskiej ,”Wulkan” składają się w głównej mierze obiekty charakterystyczne dla branży stoczniowej, w tym doskonale udźwigowione hale, pochylnie, nabrzeża, magazyny, place prefabrykacyjne i składowe.

Większość obiektów ma uniwersalne zastosowanie, aktywa Stoczni Szczecińskiej ,”Wulkan” są bardzo atrakcyjnym majątkiem do prowadzenia produkcji wielkogabarytowych, konstrukcji stalowych oraz produkcji statków.

Od strony wschodniej Stocznia Szczecińska „Wulkan” graniczy z rzeką Odrą. Najbliższe sąsiedztwo charakteryzuje się przewagą funkcji produkcyjnej i usługowej.

Aktualnie jednym z największych zleceń stocznie jest budowa doku dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie. Będzie miał ok. 235,6 m długości, 47 m szerokości oraz 27 tysięcy ton nośności. Inwestorem jest Fundusz Rozwoju Spółek, będący właścicielem zarówno „Gryfii”, jak i Stoczni Szczecińskiej Wulkan.

źródło / fot. mat. filmowy Stocznia Szczecińska „Wulkan”

Zobacz podobne

Żuraw na Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw

KM

Amerykański okręt podwodny o napędzie atomowym zderzył się z nieznanym obiektem

BS

Prezes Portu Gdynia: z roku na rok notujemy wzrost ilości przeładowanych towarów

BS

1 komentarz

Romek 28 sierpnia 2022 at 10:43

„Od projektu, poprzez budowę aż do finalizacji.” Nie będę sobie kpił z tym projektem i budową bo ci co w branży to i tak wiedzą co i jak, ale finalizacja to NUMBER ONE.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie