Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Zakorkowany port w Hamburgu

Praca portu w Hamburgu jest sparaliżowana. Aby do niego wpłynąć, statki muszą obecnie czekać nawet do 14 dni.

W kolejce ustawiło się już prawie 25 kontenerowców, a to będzie powodowało kolejne opóźnienia w dostawach. Jak podaje niemiecki dziennik „Die Welt”, przyczyną tworzenia się korków jest fakt, iż kontenery, zwłaszcza te transportowane z Dalekiego Wschodu, nie są wystarczająco szybko przewożone koleją i ciężarówkami w głąb lądu. Dodatkowy wpływ na powstawanie zatorów ma mieć także spadający popyt na niektóre towary.

Zarządcy portu w Hamburgu próbują jak najszybciej znaleźć rozwiązanie dla powstałego problemu. Rozpoczęto budowę kolejnych magazynów, w których będzie można przechowywać kontenery czekające na transport w głąb lądu. Jednak na horyzoncie pojawiają się już możliwe kolejne trudności.

Jak informuje „Die Welt”, operator portu, Hamburger Hafen und Logistik (HHLA), prawdopodobnie będzie musiał zmierzyć się także ze strajkiem swoich pracowników, który może rozpocząć się w najbliższych dniach. Ich głównym postulatem mają być znaczne podwyżki wynagrodzeń. Ostatni raz poważny strajk w tym porcie miał miejsce pod koniec lat 70.

 — Jeśli do tego dojdzie, będziemy mieć katastrofę o niewyobrażalnych rozmiarach w Hamburgu  powiedział jeden z tamtejszych armatorów gazecie „Abendblatt”.

źródło https://businessinsider.com.pl/gospodarka/wegla-wkrotce-moze-zabraknac-sytuacje-pogorszyl-korek-w-hamburgu/xjqwbnv / fot. Carl-Jürgen Bautsch / Adobe Stock

Zobacz podobne

GAZ-SYSTEM zbadał dno Zatoki Gdańskiej dla potrzeb FSRU

AB

Jest zgoda na zagospodarowanie złoża Tyrving przez Orlen

AB

Eksperci: Baltic Pipe to mniej podatności Polski na szantaż energetyczny

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie