Polski Portal Morski
Aktualności Forum Ekspertów

Sondaż: przekop Mierzei Wiślanej cieszy się poparciem Polaków

O przekopie Mierzei Wiślanej „zdecydowanie pozytywnie” lub „raczej pozytywnie” wypowiedziało się 58 proc. ankietowanych – podał w sobotę portal wPolityce.pl.

Portal wPolityce.pl opublikował w sobotę wyniki badania opinii publicznej, dotyczące oceny inwestycji polegającej na przekopie Mierzei Wiślanej. Badanie przeprowadziła na zlecenie portalu pracownia Social Changes.

„+Zdecydowanie pozytywnie+ lub +raczej pozytywnie+ wypowiada się o niej aż 58 proc. badanych. Krytyczne nastawienie deklaruje zaledwie 17 proc. respondentów. Co czwarty respondent nie ma zdania w tej sprawie” – podał portal wPolityce.pl.

Jak wskazano w publikacji, inwestycję popierają nie tylko wyborcy Zjednoczonej Prawicy (91 proc.), ale także 41 proc. zwolenników Koalicji Obywatelskiej i 53 proc. wyborców Polski 2050.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 3 do 6 czerwca 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1065 osób. 

źródło PAP/ fot. Elbląg.naszemiasto , Przemyslaw Swiderski

Zobacz podobne

„I Love Poland” zwycięzcą fińskich regat. Nazwa jachtu zostanie umieszczona na nagrodzie

KM

Większa Gdynia? W grudniu konsultacje

KM

PIE: możliwe jest ograniczenie importu rosyjskiej ropy do UE

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie