Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Media: rosyjski krążownik przepłynął 150 mil morskich od Apulii

Chwilowy niepokój we Włoszech wywołała informacja o tym, że rosyjski krążownik rakietowy Wariag przepłynął w odległości 150 mil morskich od brzegów Apulii na południu kraju. Przedstawiciele Marynarki Wojennej, która obserwuje wszystkie rosyjskie jednostki na Morzu Śródziemnym, wyjaśnili, że ich obecność jest coraz częstsza i ma charakter „pokazowy”.

Przy tej okazji powtórzono, że zarówno włoska marynarka, jak i NATO bacznie monitorują każdy rosyjski okręt w tym rejonie.

Włoskie służby wytłumaczyły, że takie pokazowe operacje to wynik „agresywnej postawy Moskwy”, która wysyła na Morze Śródziemne coraz więcej swoich jednostek – zaznacza agencja Ansa.

Jak pisze włoska agencja, informacja o obecności krążownika w pobliżu włoskiego wybrzeża pojawiła się w piątek na specjalistycznych stronach internetowych. Później okręt przepłynął 150 mil, znajdował się więc 300 mil od wybrzeża Apulii, i kierował się w stronę Krety.

Szef sztabu włoskie marynarki, admirał Enrico Credendino informował kilka dni wcześniej, że na Morzu Śródziemnym znajduje się 18 rosyjskich okrętów nawodnych plus dwa podwodne; tak dużo, jak nigdy wcześniej.

źrodło PAP/ fot. JEON HEON-KYUN /PAP/EPA

Zobacz podobne

Szwecja/ Wojsko: szybkie łodzie desantowo-szturmowe pomogą Ukrainie w walce ofensywnej

AB

Budowa niszczycieli pod nadzorem PRS

BS

Kontrakty na infrastrukturę systemów elektrycznych dla MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III przyznane

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie