Polski Portal Morski
Aktualności

Resort obrony Litwy: kupimy od Finlandii dwa okręty patrolowe klasy Jehu

Litwa kupi od Finlandii dwa okręty patrolowe klasy Jehu – poinformował litewski resort obrony. List intencyjny w tej sprawie podpisali w środę w Brukseli szefowie resortów obrony obu krajów, Arvydas Anuszauskas i Antti Kaikkonen.

Umowa kupna-sprzedaży powinna zostać podpisana jeszcze w czerwcu.

Patrolowce przyczynią się do wzmocnienia wszechstronnej obrony Litwy, wypełnią lukę w zdolnościach litewskiej Marynarki Wojennej do działania na Zalewie Kurońskim oraz zwiększą możliwości Litwy w zakresie nadzoru wybrzeża – oświadczył minister Anuszauskas, którego cytuje komunikat resortu obrony.

Źródło: PAP Fot.: Wikipedia

Zobacz podobne

Polska Morska to Polska która będzie jednym z najlepiej skomunikowanych krajów w Europie

BS

16 lipca 2021 r. na „Darze Pomorza” w Gdyni odbył się wernisaż otwierający jubileuszową wystawę Polskiego Rejestru Statków zatytułowaną „85 lat na rzecz bezpieczeństwa na morzu i lądzie. Poznaj PRS!”.

BS

Szefowie MSZ Polski i Danii rozmawiali o bezpieczeństwie energetycznym; Baltic Pipe otworzył nowy rozdział w relacjach gospodarczych

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie