Polski Portal Morski
Aktualności

Święto Morza 2022 w Gdyni

Jak co roku, Urząd Morski w Gdyni jest jednym z organizatorów Święta Morza 2022. W ramach inauguracji obchodów, 17 czerwca o godzinie 12.00 Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni wraz z przedstawicielami pozostałych organizatorów Święta Morza złoży wieniec na morzu w hołdzie „Tym, którzy odeszli na wieczną wachtę”.

W godzinach 10.00-15.00, w dniu 20 czerwca (poniedziałek) w Gdyni, dostępna będzie do zwiedzania jednostka Urzędu Morskiego ZODIAK II, a 26 czerwca (niedziela) jednostka hydrograficzna KONSTELACJA .

Statek ZODIAK II będzie zacumowany przy Nabrzeżu Pomorskim w Basenie I – Prezydenta (na miejscu postoju Daru Młodzieży). Statek KONSTELACJA w miejscu stałego postoju, tj. przy pirsie Nr 2 przy Nabrzeżu Prezydenta w Basenie I – Prezydenta

Święto Morza to wydarzenie nawiązujące do tradycji z okresu II Rzeczypospolitej. Po raz pierwszy odbyło się w 1932 roku w Gdyni. Do kalendarza gdyńskich imprez obchody powróciły w 2013 roku i święto jest organizowane corocznie, w formie nawiązującej do przedwojennych tradycji miasta z morza i marzeń.

Tegoroczne Święto Morza to ponad 40 wydarzeń, które odbywać się będą przez 10  dni, od 17 do 26 czerwca w Gdyni. W programie znalazły się między innymi: regaty, zwiedzanie statków, parada żeglarska, koncerty i wystawy w przestrzeni miasta oraz interesujące wydarzenia w instytucjach kultury i szkołach morskich.

Tegoroczne obchody zostały uwzględnione w kalendarzu europejskich obchodów European Maritime Day 2022

źródło umgdy.pl/ fot. trójmiasto.pl

Zobacz podobne

Resort obrony potwierdza przelot samolotów blisko holenderskiej fregaty na Morzu Czarnym

BS

Chiny/ Wojsko: samolot marynarki USA zagroził pokojowi w Cieśninie Tajwańskiej

JJ

PKN Orlen złożył wnioski o 7 nowych koncesji na farmy wiatrowe na Bałtyku

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie