Polski Portal Morski
Aktualności Ważne Żegluga

10-lecie mariny w kamieniu pomorskim!

Weekend pełen atrakcji w Kamieniu Pomorski. Będzie smacznie i rozrywkowo. Dziś (25.06) swoje 10 – lecie będzie obchodzić kamieńska Marina, z tej okazji przygotowano sporo atrakcji.

25 czerwca to 10 – lecie istnienia Mariny. Z tej okazji odbyły się Regaty o Puchar Burmistrza Kamienia Pomorskiego, a także Piknik Marynistyczny z zabawami dla dzieci, ciepyłm poczęstunkiem, darmowymi kajakami oraz występem zespołu IGA’cki Band, który zagra muzykę szantową.

W niedzielę 26 czerwca od godziny 12:00 będzie można wziąć udział w darmowej degustacji ryb, warsztaty kulinarne, strefa kinowa, konkursy z nagrodami oraz atrakcje dla dzieci w strefie Rybki Wolinki.

Po dniu pełnym kulinarnych doznań będą mieć miejsce występy artystyczne. O godzinie 18:30 wystąpi rockowy zespół House Of Death, którego wokalistą jest Juan Carlos Cano – zwycięzca jednej z edycji The Voice Of Poland.

O godzinie 20:00 – koncert głównej gwiazdy Dnia Kamienia Pomorskiego, czyli świetnie znanego zespołu Zakopower, który wykonuje muzykę folkową z elementami rocka i jazzu. Jej założycielem, a zarazem twarzą zespołu jest Sebastian Karpiel-Bułecka. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy.

Marina Kamień Pomorski to jeden z najnowocześniejszych, największych i najpiękniejszych portów jachtowych na południowym Bałtyku. Położona w centrum miasta, w sąsiedztwie Starówki, nazywana jest perłą Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Dysponuje 280 miejscami postojowymi dla jachtów o zanurzeniu do 2m, nowoczesnym zapleczem socjalnym, zapleczem do zimowania jachtów w hangarach, bądź na placu, profesjonalnym serwisem łodzi motorowych, serwisem szkutniczym, pompą do fekaliów, własną sztaplarką do wodowania i wyciągania jachtów. Jest idealnym miejscem co całorocznego postoju jachtu. Keje wyposażone są w odnogi cumownicze o długości od 6m do 12m, prąd i wodę. 

Idealnie skomunikowana od strony lądu: 30min od lotniska Szczecin-Goleniów, 1h od Szczecina, 2,5h od Poznania czy Berlina. Od strony morza połączona torem wodnym o długości 2MN i głębokości 2,4m z wyjściem w morze i stacją benzynową dla łodzi w Dziwnowie. Dwukrotnie otrzymała nagrodę Przyjaznego Brzegu; za 2005 rok „w dowód uznania za systematyczne ulepszanie oferty i wyjątkową gościnność dla żeglarzy”, za 2013 rok „za rozwój infrastruktury żeglarskiej i budowę największego portu jachtowego w regionie”. W 2014 roku uznana została najlepszym portem jachtowym Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego (nagroda Horyzonty 2014).

źródło https://infoludek.pl/czas-wolny/dni-kamienia-pomorskiego-2022-juz-w-ten-weekend/, https://kamienskie.info/dni-kamienia-pomorskiego-marina-obchodzi-10-lecie-istnienia/, https://www.facebook.com/marinakamienpomorski/ fot. https://infoludek.pl/

Zobacz podobne

Polskie Malediwy na Półwyspie Helskim

BS

Nowa publikacja PRS dotyczy wykorzystania wodoru jako paliwa w przemyśle

KM

Ze Śląska na Pomorze. Muzealnicy z Gdańska konserwują kopalniane łodzie wydobyte z mułu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie