Polski Portal Morski
Aktualności Ważne Żegluga

10-lecie mariny w kamieniu pomorskim!

Weekend pełen atrakcji w Kamieniu Pomorski. Będzie smacznie i rozrywkowo. Dziś (25.06) swoje 10 – lecie będzie obchodzić kamieńska Marina, z tej okazji przygotowano sporo atrakcji.

25 czerwca to 10 – lecie istnienia Mariny. Z tej okazji odbyły się Regaty o Puchar Burmistrza Kamienia Pomorskiego, a także Piknik Marynistyczny z zabawami dla dzieci, ciepyłm poczęstunkiem, darmowymi kajakami oraz występem zespołu IGA’cki Band, który zagra muzykę szantową.

W niedzielę 26 czerwca od godziny 12:00 będzie można wziąć udział w darmowej degustacji ryb, warsztaty kulinarne, strefa kinowa, konkursy z nagrodami oraz atrakcje dla dzieci w strefie Rybki Wolinki.

Po dniu pełnym kulinarnych doznań będą mieć miejsce występy artystyczne. O godzinie 18:30 wystąpi rockowy zespół House Of Death, którego wokalistą jest Juan Carlos Cano – zwycięzca jednej z edycji The Voice Of Poland.

O godzinie 20:00 – koncert głównej gwiazdy Dnia Kamienia Pomorskiego, czyli świetnie znanego zespołu Zakopower, który wykonuje muzykę folkową z elementami rocka i jazzu. Jej założycielem, a zarazem twarzą zespołu jest Sebastian Karpiel-Bułecka. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy.

Marina Kamień Pomorski to jeden z najnowocześniejszych, największych i najpiękniejszych portów jachtowych na południowym Bałtyku. Położona w centrum miasta, w sąsiedztwie Starówki, nazywana jest perłą Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Dysponuje 280 miejscami postojowymi dla jachtów o zanurzeniu do 2m, nowoczesnym zapleczem socjalnym, zapleczem do zimowania jachtów w hangarach, bądź na placu, profesjonalnym serwisem łodzi motorowych, serwisem szkutniczym, pompą do fekaliów, własną sztaplarką do wodowania i wyciągania jachtów. Jest idealnym miejscem co całorocznego postoju jachtu. Keje wyposażone są w odnogi cumownicze o długości od 6m do 12m, prąd i wodę. 

Idealnie skomunikowana od strony lądu: 30min od lotniska Szczecin-Goleniów, 1h od Szczecina, 2,5h od Poznania czy Berlina. Od strony morza połączona torem wodnym o długości 2MN i głębokości 2,4m z wyjściem w morze i stacją benzynową dla łodzi w Dziwnowie. Dwukrotnie otrzymała nagrodę Przyjaznego Brzegu; za 2005 rok „w dowód uznania za systematyczne ulepszanie oferty i wyjątkową gościnność dla żeglarzy”, za 2013 rok „za rozwój infrastruktury żeglarskiej i budowę największego portu jachtowego w regionie”. W 2014 roku uznana została najlepszym portem jachtowym Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego (nagroda Horyzonty 2014).

źródło https://infoludek.pl/czas-wolny/dni-kamienia-pomorskiego-2022-juz-w-ten-weekend/, https://kamienskie.info/dni-kamienia-pomorskiego-marina-obchodzi-10-lecie-istnienia/, https://www.facebook.com/marinakamienpomorski/ fot. https://infoludek.pl/

Zobacz podobne

„Baychimo” najdłużej widywany statek widmo

BS

Nowy Prezes ZMPSiŚ SA na okres VIII wspólnej kadencji Zarządu

PL

Rosja prawdopodobnie znalazła port pozwalający jej obejść sankcje naftowe

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie