Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Duże firmy dostrzegają potencjał portu w Policach

Nowe nabrzeże do obsługi powstającej fabryki polimerów, podpisany list intencyjny z Orlenem na kolejne, wybudowane przez naftowy koncern – prezes Zarządu Morskiego Portu Police Andrzej Łuc w „Rozmowach pod krawatem” mówił o bardzo dużym potencjale prowadzonej przez niego firmy.

Police, jako duży transportowy hub w tej części Europy – tak o planach rozwoju mówił Andrzej Łuc.

– Orlen jest jedną z tych spółek, która śledzi życie gospodarcze, również w regionie zachodniopomorskim, i dostrzegają potencjał, który jest w Policach. Pogłębienie toru wodnego, co oznacza większe jednostki, powstające Polimery Police, na wyciągnięcie ręki mamy również S6, czyli zachodnią obwodnicę Szczecina wraz z tunelem, który będzie pod portem w Policach. To zapewni świetne skomunikowanie Polic i terenów portowych, np. będzie dostęp do lotniska – wyliczał Łuc.

Budowa fabryki polimerów w Policach to koszt ponad 7 mld zł, w tym za miliard złotych w porcie powstaje terminal przeładunkowy dla tego zakładu.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: archiwum

Zobacz podobne

Ćwiczenia na terenie Portu Gdynia

KM

Uniwersytet Morski w Gdyni. Unikalny model dialogu na linii biznes – nauka – biznes

AB

Zalew połączony z Zatoką! Pierwsze przepłynięcie jednostki

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie