Polski Portal Morski
Aktualności

Port jachtowy czeka na remont

Cumują tu setki jachtów z całego świata, a pomosty odrywają się przy silnym wietrze. Port jachtowy w Świnoujściu czeka na kapitalny remont. Żeglarze muszą uzbroić się w cierpliwość.

Co o marinie Basenu Północnego sądzą żeglarze?

– Jestem bardzo zadowolona, bardzo lubię tu wracać. – Jest wysoki standard przyszniców – mówili.

Opinie są dobre, tyle, że z wyjątkami.

– Zaplecze sanitarne, no nie można narzekać, ale bezpieczeństwo chodzenia po pomostach tutaj, to ja się obawiam. Pozarywane są, spróchniałe. – Stan pomostów jest fatalny. Deski są spróchniałe, śruby nie trzymają – dodali inni żeglarze.

To, że wymagają już nie tylko remontu, ale wymiany, to rzecz oczywista. Pytanie, kiedy rozpoczną się prace. Marek Bartkowski, dyrektor OSiR zapewnia, że robi, co może.

– Jesteśmy na etapie realizacji umowy na zaprojektowanie i uzyskanie wszystkich pozwoleń umożliwiających zmianę technologii budowy pomostów pływających. Oczekujemy na taki projekt i prawdopodobnie będzie to przyszły rok – zapowiedział.

Na przebudowę trzeba będzie czekać jeszcze rok. Do tego czasu żeglarze muszą pilnować, czy ich jachty po silnym wietrze nie odpłynęły wraz ze zrywającymi się pomostami.

źródło Radio Szczecin / fot.http://www.marinas.pl

Zobacz podobne

GAZ-SYSTEM rozbudowuje tłocznię gazu w Kędzierzynie-Koźlu

BS

Dzień Marynarza Rzecznego 2023

AB

Kurtyka namawia KE do podjęcia działań wobec Gazpromu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie