Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Akademia Morska wyróżniona przez Microsoft

Akademia Morska otrzymała tytuł „Uczelni w Chmurze Microsoft”. We wtorek (5 lipca br.) do rąk Rektora AMS trafiło prestiżowe wyróżnienie oraz list gratulacyjny.

W spotkaniu, na którym wręczono wyróżnienie uczestniczylreprezentanci firmy Microsoft: Barbara Michalska – Dyrektorka rynku edukacyjnego Microsoft i Bartosz Białek – specjalista firmy Microsoft ds. nowoczesnych rozwiązań w pracy; natomiast ze strony Akademii Morskiej obecni byli: Rektor AMS, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS; Prorektor ds. Innowacji i Rozwoju, dr hab. inż. kpt. Janusz Uriasz, prof. AMS; Dziekan Wydziału Informatyki i Telekomunikacji AMS, prof. dr hab. inż. Zbigniew Pietrzykowski; Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Informatyki i Telekomunikacji AMS, dr inż. Łukasz Nozdrzykowski;  Kierownik Uczelnianego Centrum Informatycznego, mgr inż. Tomasz Florczak; mgr inż. Bartosz Muczyński – Uczelniane Centrum E-learningu AMS; inż. Mateusz Kulawiak – Uczelniane Centrum Informatyczne AMS oraz Dyrektor Działu Promocji AMS, mgr Anna Zengota.

Bezpieczna, nowoczesna, dla najlepszych

Do 2030 roku aż 77% studentów będzie potrzebować nowych umiejętności technologicznych. „Uczelnia w Chmurze Microsoft” to program dla liderów szkolnictwa wyższego, będących wzorem wykorzystywania technologii oraz narzędzi firmy Microsoft w swojej działalności. Wśród elitarnego grona znalazła się Akademia Morska w Szczecinie, która – jak podkreśliła Barbara Michalska, dyrektorka rynku edukacyjnego Microsoft – umiejętnie wykorzystuje najnowsze technologie cyfrowe w procesie zarządzania, nauczania i badań naukowych. To wyróżnienie dla uczelni przyszłości, dla których priorytetem jest nie tylko kształcenie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo cyfrowe: infrastruktury, studentów i nauki. Taka uczelnia przyciąga najlepszych.


Jak dodała Barbara Michalska, niezwykle istotnym jest to, by studenci kończyli naukę z praktyczną wiedzą. Nowoczesne narzędzia są równie ważne w administracji i procesach badawczych.

Certyfikaty przyszłości

Studenci i pracownicy Akademii Morskiej w Szczecinie nie tylko przyswoją potrzebne umiejętności, które pozwolą im podążać za duchem czasu i sprostać cyfrowym wyzwaniom. Uczestnicy programu mogą także zdobywać certyfikaty przyszłości, niezwykle cenione w branży.

 Akademia Morska w Szczecinie jest uczelnią, która wyprzedza inne placówki w kwestii cyfryzacji. Dostrzegam problem, którym jest zapewnienie cyfrowego bezpieczeństwa i to zagadnienie będzie dla nas priorytetem w dalszych krokach. Współpraca z firmą Microsoft nabiera tempa i może wynieść nas na kolejny poziom, jakim jest m.in. certyfikacja – powiedział JM Rektor, Wojciech Ślączka podczas spotkania z przedstawicielami firmy Microsoft.

W ramach rozwijania współpracy JM Rektor został zaproszony do siedziby firmy w Warszawie. Tytułem „Uczelni w Chmurze Microsoft” – oprócz szczecińskiej Akademii Morskiej – może pochwalić się jedynie 12 szkół wyższych.

mors

źróło/ fot. mat. prasowy

Zobacz podobne

Wodowanie lodołamacza „Manat”

BS

Koncern Shell przestanie kupować rosyjską ropę i gaz

BS

Inwestycja dotycząca biometanowni. ORLEN Południe i PGNiG utworzą spółkę

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie