Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Akademia Morska wyróżniona przez Microsoft

Akademia Morska otrzymała tytuł „Uczelni w Chmurze Microsoft”. We wtorek (5 lipca br.) do rąk Rektora AMS trafiło prestiżowe wyróżnienie oraz list gratulacyjny.

W spotkaniu, na którym wręczono wyróżnienie uczestniczylreprezentanci firmy Microsoft: Barbara Michalska – Dyrektorka rynku edukacyjnego Microsoft i Bartosz Białek – specjalista firmy Microsoft ds. nowoczesnych rozwiązań w pracy; natomiast ze strony Akademii Morskiej obecni byli: Rektor AMS, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS; Prorektor ds. Innowacji i Rozwoju, dr hab. inż. kpt. Janusz Uriasz, prof. AMS; Dziekan Wydziału Informatyki i Telekomunikacji AMS, prof. dr hab. inż. Zbigniew Pietrzykowski; Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Informatyki i Telekomunikacji AMS, dr inż. Łukasz Nozdrzykowski;  Kierownik Uczelnianego Centrum Informatycznego, mgr inż. Tomasz Florczak; mgr inż. Bartosz Muczyński – Uczelniane Centrum E-learningu AMS; inż. Mateusz Kulawiak – Uczelniane Centrum Informatyczne AMS oraz Dyrektor Działu Promocji AMS, mgr Anna Zengota.

Bezpieczna, nowoczesna, dla najlepszych

Do 2030 roku aż 77% studentów będzie potrzebować nowych umiejętności technologicznych. „Uczelnia w Chmurze Microsoft” to program dla liderów szkolnictwa wyższego, będących wzorem wykorzystywania technologii oraz narzędzi firmy Microsoft w swojej działalności. Wśród elitarnego grona znalazła się Akademia Morska w Szczecinie, która – jak podkreśliła Barbara Michalska, dyrektorka rynku edukacyjnego Microsoft – umiejętnie wykorzystuje najnowsze technologie cyfrowe w procesie zarządzania, nauczania i badań naukowych. To wyróżnienie dla uczelni przyszłości, dla których priorytetem jest nie tylko kształcenie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo cyfrowe: infrastruktury, studentów i nauki. Taka uczelnia przyciąga najlepszych.


Jak dodała Barbara Michalska, niezwykle istotnym jest to, by studenci kończyli naukę z praktyczną wiedzą. Nowoczesne narzędzia są równie ważne w administracji i procesach badawczych.

Certyfikaty przyszłości

Studenci i pracownicy Akademii Morskiej w Szczecinie nie tylko przyswoją potrzebne umiejętności, które pozwolą im podążać za duchem czasu i sprostać cyfrowym wyzwaniom. Uczestnicy programu mogą także zdobywać certyfikaty przyszłości, niezwykle cenione w branży.

 Akademia Morska w Szczecinie jest uczelnią, która wyprzedza inne placówki w kwestii cyfryzacji. Dostrzegam problem, którym jest zapewnienie cyfrowego bezpieczeństwa i to zagadnienie będzie dla nas priorytetem w dalszych krokach. Współpraca z firmą Microsoft nabiera tempa i może wynieść nas na kolejny poziom, jakim jest m.in. certyfikacja – powiedział JM Rektor, Wojciech Ślączka podczas spotkania z przedstawicielami firmy Microsoft.

W ramach rozwijania współpracy JM Rektor został zaproszony do siedziby firmy w Warszawie. Tytułem „Uczelni w Chmurze Microsoft” – oprócz szczecińskiej Akademii Morskiej – może pochwalić się jedynie 12 szkół wyższych.

mors

źróło/ fot. mat. prasowy

Zobacz podobne

Zwiększają się możliwości linii kolejowych do portów w Szczecinie i Świnoujściu

BS

Czy Polska stanie się gazową potęgą?

KM

PERN oczyścił system przesyłowy z Rosji

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie