Polski Portal Morski
Aktualności Inne Turystyka

Miłośnicy bursztynu na plaży w Kołobrzegu

Festiwal poświęcony złotu północy trwa na plaży w Kołobrzegu.

Zawody w poławianiu i przesiewaniu bursztynu rozpoczęły trzydniową imprezę na plaży przy Kamiennym Szańcu. Trwają IV Światowe Dni Bursztynu, a na miejscu o tytuł najlepszego łowcy złota Bałtyku rywalizuje kilkadziesiąt osób.

Zabawę na plaży obserwują turyści, którzy mówią, że z urlopu w Kołobrzegu zawsze przywożą pamiątki wyciągnięte z morskiego brzegu.

– Za moich czasów to było tak, że to była zawsze jedna z atrakcji. Wychodziło się na plażę i szukało się bursztynu. – Żona lubi bursztyny, więc zawsze odwiedzamy ich muzeum. Trochę ich w domu mamy, więc z tego roku do kolekcji też nam coś wpadnie – mówią turyści.

Święto w Kołobrzegu potrwa przez cały weekend. W programie zaplanowano także pokazy jubilerskie, konkursy wiedzy i będzie można także zapoznać się z techniką szlifowania bursztynu. Imprezę zakończy niedzielny koncert, a na scenie przy Kamiennym Szańcu wystąpi Mezo.

źródło/ fot. Radio Szczecin

Zobacz podobne

Pomnik inż. Tadeusza Wendy zostanie odsłonięty w Gdyni 29 maja

BS

Drugi projekt offshore PGE z umową o przyłączenie do sieci

Autor

Rozładowanie Kanału Sueskiego potrwa do czwartku

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie