Polski Portal Morski
Aktualności Inne Turystyka

Miłośnicy bursztynu na plaży w Kołobrzegu

Festiwal poświęcony złotu północy trwa na plaży w Kołobrzegu.

Zawody w poławianiu i przesiewaniu bursztynu rozpoczęły trzydniową imprezę na plaży przy Kamiennym Szańcu. Trwają IV Światowe Dni Bursztynu, a na miejscu o tytuł najlepszego łowcy złota Bałtyku rywalizuje kilkadziesiąt osób.

Zabawę na plaży obserwują turyści, którzy mówią, że z urlopu w Kołobrzegu zawsze przywożą pamiątki wyciągnięte z morskiego brzegu.

– Za moich czasów to było tak, że to była zawsze jedna z atrakcji. Wychodziło się na plażę i szukało się bursztynu. – Żona lubi bursztyny, więc zawsze odwiedzamy ich muzeum. Trochę ich w domu mamy, więc z tego roku do kolekcji też nam coś wpadnie – mówią turyści.

Święto w Kołobrzegu potrwa przez cały weekend. W programie zaplanowano także pokazy jubilerskie, konkursy wiedzy i będzie można także zapoznać się z techniką szlifowania bursztynu. Imprezę zakończy niedzielny koncert, a na scenie przy Kamiennym Szańcu wystąpi Mezo.

źródło/ fot. Radio Szczecin

Zobacz podobne

Via Baltica przyczyni się do transportu między Morzem Bałtyckim a Morzem Północnym

BS

Grupa Azoty w 2021 r. miała 634 mln zł zysku

BS

Polskie Elektrownie Jądrowe: rozmowy z Westinghouse i Bechtel o zacieśnieniu współpracy

JK

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie