Polski Portal Morski
Aktualności Historia Stocznie

100 lat Stoczni Wojennej w Gdyni

Jest ważnym ogniwem modernizacji polskiej marynarki wojennej. Projektuje, remontuje stare i wkrótce wybuduje także nowe okręty. Mowa o Stoczni Wojennej w Gdyni, która świętuje stulecie swojej działalności. W zakładzie realizowany będzie jeden z największych programów w historii naszej zbrojeniówki. W ramach projektu „Miecznik” polska marynarka ma zyskać trzy nowe fregaty rakietowe.

Nie Gdańsk, nie Szczecin, a Gdynia. To tu znajduje się najstarsza polska stocznia – Stocznia Wojenna, której początki sięgają 1922 roku. Podmiot kontynuuje tradycję Stoczni Marynarki Wojennej, która w 2009 roku ogłosiła upadłość, a obecnie działa pod szyldem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zakład powoli odżywa i nastawia się na rozwój – podkreśla szefostwo.

Stocznia Wojenna to powód do dumy dla całego miasta. W ramach programu „Miecznik” Polska Marynarka Wojenna ma pozyskać trzy fregaty rakietowe. Zadanie zrealizują polskie stocznie, w tym także gdyńska. Wart 8 mld złotych „Miecznik” to największy program realizowany przez polską zbrojeniówkę od kilkudziesięciu lat. Program niezwykle ważny, szczególnie w kontekście trwającej agresji Rosji na Ukrainę.

źródło TVP/fot.Wikipedia Nikodem Nijaki 

Zobacz podobne

Niemiecka krytyka budowy terminalu to hipokryzja

KM

Gaz-System: w I poł. 2022 r. wolumen przesłanego gazu spadł o 10 proc.

KM

Nowy rekord w DCT Gdańsk

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie