Polski Portal Morski
Aktualności

PGNiG przekazało 21 pojazdów Wojskom Obrony Terytorialnej

PGNiG SA przekazało na rzecz 26. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zegrzu 21 pojazdów z floty zielonogórskiego Oddziału Spółki, w tym 19 samochodów osobowych i ciężarowych oraz dwa wózki widłowe.

Symboliczne przekazanie darowizny odbyło się 14 lipca br. w Zielonej Górze. Pojazdy przekazała Prezes Zarządu Iwona Waksmundzka-Olejniczak i Dyrektor Oddziału w Zielonej Górze Krzysztof Krupiński.

– Wiemy, jak ważną misję pełnią Wojska Obrony Terytorialnej. Dlatego wspieramy ich działania na rzecz ochrony i bezpieczeństwa lokalnych społeczności oraz pomocy potrzebującym. Jestem pewna, że przekazany sprzęt ułatwi codzienną, odpowiedzialną służbę – podkreśliła Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Wojska Obrony Terytorialnej będą używać pojazdów w celu wsparcia transportowego zadań związanych ze zwalczaniem pandemii wirusa SARS-COV-2 (również po ustaniu stanu zagrożenia epidemicznego), ochrony wschodniej granicy kraju, realizacji zadań w czasie akcji kryzysowych oraz wsparcia województw w zakresie organizacji pomocy i zabezpieczenia sytuacji materialno-bytowej uchodźców przybywających z terytorium Ukrainy.

– To nie pierwszy raz, kiedy PGNiG wspiera naszych żołnierzy. W zeszłym roku Spółka również udzieliła nam wsparcia rzeczowego w postaci samochodów. Sprzęt wspomógł jednostki w szybszym docieraniu do potrzebujących podczas walki z pandemią COVID-19. Teraz – dzięki wsparciu PGNiG – możemy nieść pomoc także uchodźcom z Ukrainy – powiedział  pułkownik Paweł Piątkowski, Szef Zarządu Logistyki T-4 Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

26. Wojskowy  Oddział Gospodarczy jest jednostką przeznaczoną do realizacji zabezpieczenia finansowego i logistycznego jednostek i instytucji stacjonujących oraz biorących udział w szkoleniu poligonowym w rejonie odpowiedzialności w czasie pokoju, kryzysu i wojny.

Źródło: PGNiG Fot.: MotoHigh

Zobacz podobne

Gryfia remontuje szalandy dla Boskalisa

BS

Kolejny medal Agaty Barwińskiej w międzynarodowych regatach

BS

Efektowny desant morskiego poduszkowca US Navy na plażę

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie