Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Rząd za budową terminala na zboże w Porcie Gdańsk

Rząd przyjął uchwałę ws. terminala produktów rolno-spożywczych w Gdańsku – poinformowała we wtorek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Jak wskazano w komunikacie opublikowanym we wtorek na stronach KPRM, rząd przyjął uchwałę w sprawie terminala produktów rolno-spożywczych przedłożoną przez ministra infrastruktury.

„Rada Ministrów uznaje za zasadne zlokalizowanie w Porcie Gdańsk terminala produktów rolno-spożywczych, w szczególności zboża. Rozwiązanie to wniesie wkład w zapewnienie bezpieczeństwa państwa, w szczególności bezpieczeństwa żywnościowego Polski, a także całej społeczności międzynarodowej” – podano w komunikacie.

Dodano, że lokalizacja terminala produktów rolno-spożywczych w Porcie Gdańsk realizuje założenia Strategii Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej i będzie działać w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego.

Zaznaczono, że jest to istotny element bezpieczeństwa państwa, biorąc pod uwagę aktualną sytuację geopolityczną spowodowaną konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

źródło PAP/ fot.Shutterstock

Zobacz podobne

Budowa systemu ostróg na Półwyspie Helskim

AB

Prorosyjskie władze z Doniecka zajęły w Mariupolu dwa zagraniczne statki

KM

Prace na placach przed terminem w Porcie Gdynia

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie