Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

 Nowość w Wenecji: wycieczkowiec na redzie, turyści łodziami dotarli do miasta

Absolutna nowość w turystyce w Wenecji: po raz pierwszy wielki statek pasażerski nie zacumował w mieście, ale na redzie, skąd turyści zostali przewiezieni mniejszymi jednostkami do historycznego centrum – podał w sobotę lokalny dziennik „Il Corriere del Veneto”.

Takie rozwiązanie to rezultat zakazu wpływania wycieczkowców bezpośrednio w rejon weneckich zabytków. Walka o to trwała latami.

Na pokładzie norweskiego statku wycieczkowego długości prawie 300 metrów podróżuje 1500 pasażerów. Gdy jednostka zatrzymała się na redzie, uczestnicy rejsu przesiedli się do mniejszych jednostek, którymi popłynęli do historycznego centrum na całodzienne zwiedzanie Wenecji – napisał „Il Corriere del Veneto”.

Kapitanat portu udostępnił armatorowi trzy takie jednostki, każda po 150 miejsc, którymi pasażerowie byli po kolei przewożeni do miasta.

Wybrano zatem model praktykowany na niektórych greckich wyspach, które nie wpuszczają gigantycznych statków, a pasażerowie zabierani są z nich łódkami na ląd.

Od sierpnia zeszłego roku obowiązują przepisy, na mocy których statki o wadze powyżej 25 tysięcy ton nie mogą wpływać do centrum Wenecji, w rejon placu Świętego Marka i wyspy Giudecca. Mogą jedynie zawijać do portu przemysłowego Marghera.

Zaznacza się przy okazji, że władze miasta nad Canal Grande nie pochwalają takiego rodzaju krótkiego zwiedzania i stawiają na dłuższe pobyty turystów z noclegiem. 

źrodło PAP/ fot.Photo by aslu/ullstein bild via Getty Images

Zobacz podobne

W bazie PERN w Dębogórzu przeładowano 3 mln m sześc. oleju napędowego

AB

Szczecin/MTM zajmie się przebudową ulic w szczecińskim porcie

MZ

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni zainaugurowała nowy rok akademicki

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie