Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Prace wewnątrz tunelu w Świnoujściu!

W ubiegłym roku został wydrążony tunelu w Świnoujściu. Maszyna TBM od marca do września pokonała 1440 metrów przebijając się z wyspy Uznam na wyspę Wolin. Po wydrążeniu tunelu ruszyły dalsze prace obejmujące wykonanie konstrukcji wewnętrznych – płyt stropowych i jezdnych oraz elementów galerii ewakuacyjnej.

Wymagające technologiczne jest wykonywanie wyjść awaryjnych, co wymagało mrożenia gruntu. Obecnie wykonywana jest już obudowa zasadnicza po zakończonej sukcesem operacji mrożenia. W tunelu muszą być również wykonane wszelkie instalacje – wentylacji, monitoringu, pożarowe, nadzoru i sterowania ruchu. W przyszłym roku po przeprowadzeniu niezbędnych testów, odbiorów i uzyskaniu pozwoleń tunel powinien zostać oddany do ruchu.

Koszt całej inwestycji eksperci szacują na niemal 950 milionów. Świnoujście otrzymało dofinansowanie z Funduszy UE z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i środowisko”  w wysokości 775,6 mln zł, co stanowi 85 proc. wartości całej inwestycji. Pozostałe 15 proc. miasto pokryje z własnego budżetu.

Źródło: FB/M.Gróbarczyk Fot./mat. filmowy: UM Świnoujście

Zobacz podobne

Bardzo silne wyniki LOTOSU

BS

MKiŚ: decyzja uchylająca ws. Baltic Pipe dotyczy jednego z pięciu odcinków gazociągu

BS

Nowy holownik zostanie wybudowany w gdańskiej stoczni

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie