Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Amerykański zbiornikowiec w gdańskim porcie

W Poniedziałek do portu handlowego w Gdańsku przypłynął zbiornikowiec USNS Leroy Grumman należący do Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, pozostanie on w porcie do 29 lipca. Jego wizyta jest najprawdopodobniej związana z zaopatrywaniem okrętów przebywających na Bałtyku.

Głównym zadaniem tych zbiornikowców jest transport i przekazywanie ładunków płynnych przede wszystkim paliwa, na inne okręty. Leroy Grumman ma całkowitą długość 206,5 metra, a jego zanurzenie to11 m . Ma pojemność 29 000 000 l. Okręt może przewozić również suchy ładunek o powierzchni 690 metrów kwadratowych i może przechowywać128 palet żywności w lodówce.

Statek jest napędzany dwoma silnikami Diesla 10 PC4.2 V 570 Colt-Pielstick,. Zbiornikowce klasy Henry J. Kaiser mają maksymalną prędkość 20 węzłów.  Statek posiada pięć stacji paliw; mogą one jednocześnie napełnić dwa statki, jest w stanie przepompować 3400 000 l oleju napędowego lub 2 000 000 l paliwa do silników odrzutowych na godzinę.

źródło polski.wiki, media / fot. US Navy

Zobacz podobne

Budimex chce stawiać farmy wiatrowe na Bałtyku

KM

Rozpoczęło się ćwiczenie Renegade/Sarex-21

AB

PGNiG Upstream Norway przygotowuje plan zagospodarowania złoża King Lear

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie