Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Kolejna dostawa do gazoportu w Świnoujściu i kolejny rekord w tym miesiącu !

Gazowcem Stena Clear Sky dotarła dziś do Terminalu LNG w Świnoujściu 179. dostawa LNG dla PGNiG. Wolumen ładunku po regazyfikacji to ok. 90 mln m sześc. gaz ziemny. Dostawa przypłynęła z USA i jest 31. w tym roku. A kolejną PGNiG zapowiada jeszcze w tym tygodniu.

Metanowiec „Stena Clear Sky” ma 298 m długości i 46 m szerokości. Jego nośność to 96 811 ton, a pojemność – 173 tys. m sześc. Zbudowany został w 2009 roku. Jest jednym z trzech gazowców LNG we flocie szwedzkiego armatora Stena Bulk (obok „Stena Blue Sky” i „Stena Crystal Sky”).

Tempo dostaw nie spada, a możliwości będą jeszcze większe, kiedy zakończy się rozbudowa gazoportu. Na ten rok zaplanowano 51 dostaw do Terminalu LNG w Świnoujściu, to rekordowa liczba, tyle dostaw nie dotarło nigdy wcześniej do gazoportu w ciągu roku. To już piąta dostawa w tym miesiącu. A PGNiG mimo kończącego sie już miesiąca planuje jeszcze jedną dostawę w lipcu, konkretniej na 30 lipca. Będzie to kolejny rekord jeśli chodzi o ilość dostaw w ciągu miesiąca.

źródło PGNiG/ Terminal LNG

Zobacz podobne

Masowiec MS Drawsko

BS

Stocznia „Gryfia” remontuje kontenerowiec A2B COMFORT

AB

Pierwszy na świecie tankowiec

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie