Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Kolejna dostawa do gazoportu w Świnoujściu i kolejny rekord w tym miesiącu !

Gazowcem Stena Clear Sky dotarła dziś do Terminalu LNG w Świnoujściu 179. dostawa LNG dla PGNiG. Wolumen ładunku po regazyfikacji to ok. 90 mln m sześc. gaz ziemny. Dostawa przypłynęła z USA i jest 31. w tym roku. A kolejną PGNiG zapowiada jeszcze w tym tygodniu.

Metanowiec „Stena Clear Sky” ma 298 m długości i 46 m szerokości. Jego nośność to 96 811 ton, a pojemność – 173 tys. m sześc. Zbudowany został w 2009 roku. Jest jednym z trzech gazowców LNG we flocie szwedzkiego armatora Stena Bulk (obok „Stena Blue Sky” i „Stena Crystal Sky”).

Tempo dostaw nie spada, a możliwości będą jeszcze większe, kiedy zakończy się rozbudowa gazoportu. Na ten rok zaplanowano 51 dostaw do Terminalu LNG w Świnoujściu, to rekordowa liczba, tyle dostaw nie dotarło nigdy wcześniej do gazoportu w ciągu roku. To już piąta dostawa w tym miesiącu. A PGNiG mimo kończącego sie już miesiąca planuje jeszcze jedną dostawę w lipcu, konkretniej na 30 lipca. Będzie to kolejny rekord jeśli chodzi o ilość dostaw w ciągu miesiąca.

źródło PGNiG/ Terminal LNG

Zobacz podobne

Kolejny krok do niezależności energetycznej. Coraz bliżej powstania farm wiatrowych na Bałtyku

BS

Albania/ Premier: rozmawiamy w NATO o budowie bazy marynarki wojennej na naszym wybrzeżu

JJ

Zabytki z toru wodnego Szczecin-Świnoujście w Elblągu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie