Polski Portal Morski
Aktualności

„Mamy Program Batory, budujemy promy”

Bez opóźnień jest realizowany Program Batory, czyli budowa promów dla dwóch polskich armatorów – poinformowała Agnieszka Trzaskalska z Ministerstwa Infrastruktury.

Kontrakt na budowę promów podpisano ze stocznią Remontowa Shipbuilding.

– Jesteśmy po dokapitalizowaniu w ramach Polskich Promów. Po udzieleniu pożyczki kontrakt ze stocznią jest podpisany, pierwsze etapy już są zrealizowane. Na razie nie mamy opóźnień w harmonogramie w stosunku do założeń zweryfikowanego biznes planu – powiedziała.

Europoseł Czesław Hoc przypomniał, że jeszcze niedawno Platforma Obywatelska chciała sprzedać Polską Żeglugę Bałtycką obcemu armatorowi. Dziś PŻB buduje promy w polskich stoczniach.

– PŻB jest potentatem żeglugi promowej na Bałtyku. Wszyscy wręcz nam zazdroszczą. Po PŻM-ie jesteśmy drugim armatorem, który liczy się w europejskiej i światowej żegludze promowej. Mamy odnowioną flotę, wydłużoną linię ładunkową. Mamy Program Batory, budujemy promy – podkreślił poseł Hoc.

Podczas ostatniego posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej poinformowano, że Polska Żegluga Bałtycka miała za ubiegły rok prawie 30 milionów zysku.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: PŻB

Zobacz podobne

USA/ Jedenaście ofiar śmiertelnych katastrofy statku z haitańskimi migrantami

BS

Co się wydarzyło na budowie tunelu pod Świną?

BS

Kolejna 17. w tym roku dostawa LNG do Terminala w Świnoujściu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie