Polski Portal Morski
Aktualności

„Mamy Program Batory, budujemy promy”

Bez opóźnień jest realizowany Program Batory, czyli budowa promów dla dwóch polskich armatorów – poinformowała Agnieszka Trzaskalska z Ministerstwa Infrastruktury.

Kontrakt na budowę promów podpisano ze stocznią Remontowa Shipbuilding.

– Jesteśmy po dokapitalizowaniu w ramach Polskich Promów. Po udzieleniu pożyczki kontrakt ze stocznią jest podpisany, pierwsze etapy już są zrealizowane. Na razie nie mamy opóźnień w harmonogramie w stosunku do założeń zweryfikowanego biznes planu – powiedziała.

Europoseł Czesław Hoc przypomniał, że jeszcze niedawno Platforma Obywatelska chciała sprzedać Polską Żeglugę Bałtycką obcemu armatorowi. Dziś PŻB buduje promy w polskich stoczniach.

– PŻB jest potentatem żeglugi promowej na Bałtyku. Wszyscy wręcz nam zazdroszczą. Po PŻM-ie jesteśmy drugim armatorem, który liczy się w europejskiej i światowej żegludze promowej. Mamy odnowioną flotę, wydłużoną linię ładunkową. Mamy Program Batory, budujemy promy – podkreślił poseł Hoc.

Podczas ostatniego posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej poinformowano, że Polska Żegluga Bałtycka miała za ubiegły rok prawie 30 milionów zysku.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: PŻB

Zobacz podobne

Kolejarze poradzą sobie z transportem węgla z portów

KM

Kolejna nowa elektrociepłownia przyłączona do sieci przesyłowej GAZ-SYSTEM

KM

Kutry dalej w modzie – sposób na uaktywnienie polskich stoczni?

KM

2 komentarze

Maciek 1 lipca 2023 at 14:24

Program Batory, jest bardzo potrzebny http://www.pgt.pl/program-batory. Trudności się zdarzają, ale to nie oznacza, że nie powinno się nic nie robić. Cierpliwości, formalności dojdą w końcu do końca i inwestycja nabierze rozpędu,

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie