Polski Portal Morski
Aktualności Porty Środowisko

Rozpoczęły się prace pogłębiające przy Ostrowie Mieleńskim

Pierwszy urobek wydobyty z Kanału Dębickiego trafił na pole refulacyjne na Ostrowie Grabowskim. To kolejne pole refulacyjne jakie powstało w tej części portu szczecińskiego, które będzie wykorzystane przy pogłębianiu Kanału Dębickiego do 12.5 metra mówi Jarosław Mostek z firmy NDI, która wykonuje prace.

– W tej chwili jesteśmy na polu odkładu PR1, rozpoczęły się roboty czerpalne, które kontynuujemy w Kanale Dębickim, a w tym miejscu jest odkładany refulat i trwają w tej chwili roboty pozyskiwania piasku. Ten piasek będzie wykorzystywany na Ostrowie Mieleńskim – mówi Mostek.

Urobek z Kanału Dębickiego przywiozła pogłębiarka Stanisław Łęgowski. Na pole trafił przepompowany rurami.

– Rurociąg refulacyjny to rura łącząca pole PR1 z brzegiem Przekopu Mieleńskiego, tam podpływa pogłębiarka, która przez swoje pompy tłoczące podaje ten urobek, mieszaninę wodno-gruntową na to pole i tu trwa odkładanie. Pojemność tego pola to 400 tysięcy metrów sześciennych – dodaje Mostek.

Piasek z tego pola jest wykorzystywany do budowy kolejnego pola refulacyjnego. W Kanale Dębickim powstają nowe nabrzeża a także modernizowane są starsze. Po zakończeniu inwestycji ta część portu będzie miała głębokość 12.5 metra.

źródło/ fot. Radio Szczecin

Zobacz podobne

Na wodach brytyjskich zatrzymano pierwszy rosyjski superjacht

KM

Dron dla Marynarki Wojennej

BS

Rekomendacje Rady OZE Konfederacji Lewiatan dotyczące OZE, w tym offshore wind

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie