Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Dar Młodzieży z akcją ratowniczą podczas regat The Tall Ships Races

Uczestniczący w największych regatach w świecie żaglowców, statek szkoleniowy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wziął udział w ewakuacji medycznej.

Po rozpoczęciu drugiego etapu regat, z Antwerpii do Aalborga, do komendanta Daru Młodzieży kapitana Rafała Szymańskiego z prośbą o udzielenie pomocy chorej załogantce zwrócił się kapitan S/Y Tornado. Na pokładzie jednostki należącej do gdyńskiego Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica” znajdował się dziesięcioosobowy, polsko-ukraiński team. 17 letnia, ukraińska załogantka na skutek ciężkiej choroby morskiej uległa poważnemu odwodnienie. Z Daru Młodzieży opuszczono szybką łódź – typu RIB i po przepłynięciu około 7 mil morskich przejęto chorą żeglarkę. 50 minut później chora znalazła się pod opieką lekarza na Darze Młodzieży.

Po przyjęciu leków stan chorej poprawił się. Po obserwacji i gdy tylko stan zdrowia poprawi się nowa załogantka dołączy do wachty odbywających na Darze Młodzieży studentów II roku Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

źródło/ fot. umg.edu

Zobacz podobne

PGNiG wybrało wykonawców rozbudowy kopalni ropy i gazu Lubiatów 

BS

Senat/ Komisja Obrony Narodowej za przyjęciem nowelizacji ustawy o ochronie żeglugi i portów morskich

AB

PŻB chce przerobić prom na gaz

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie