Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Dar Młodzieży z akcją ratowniczą podczas regat The Tall Ships Races

Uczestniczący w największych regatach w świecie żaglowców, statek szkoleniowy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wziął udział w ewakuacji medycznej.

Po rozpoczęciu drugiego etapu regat, z Antwerpii do Aalborga, do komendanta Daru Młodzieży kapitana Rafała Szymańskiego z prośbą o udzielenie pomocy chorej załogantce zwrócił się kapitan S/Y Tornado. Na pokładzie jednostki należącej do gdyńskiego Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica” znajdował się dziesięcioosobowy, polsko-ukraiński team. 17 letnia, ukraińska załogantka na skutek ciężkiej choroby morskiej uległa poważnemu odwodnienie. Z Daru Młodzieży opuszczono szybką łódź – typu RIB i po przepłynięciu około 7 mil morskich przejęto chorą żeglarkę. 50 minut później chora znalazła się pod opieką lekarza na Darze Młodzieży.

Po przyjęciu leków stan chorej poprawił się. Po obserwacji i gdy tylko stan zdrowia poprawi się nowa załogantka dołączy do wachty odbywających na Darze Młodzieży studentów II roku Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

źródło/ fot. umg.edu

Zobacz podobne

Globalny przemysł paliwowy i gazowy osiągnął rekordowe zyski w 2022 r.

AZ

Koniec legendy filmowego żaglowca

BS

Gaz-System: w I poł. 2022 r. wolumen przesłanego gazu spadł o 10 proc.

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie