Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

To już 33. w tym roku dostawa LNG do Terminala w Świnoujściu

Do Terminala LNG w Świnoujściu dotarła 181. dostawa gazu dla PGNiG od początku istnienia gazoportu. Gazowiec MARAN GAS APOLLONIA dostarczył z USA około 90 mln m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji. 

W sumie na ten rok do świnoujskiego gazoportu zaplanowano 51 dostaw. To także rekordowa liczba, w zeszłym roku było ich 35. Dostaw jest o 60 procent więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. O 40 procent zwiększono załadunek gazu skroplonego na cysterny – rocznie będzie można przetransportować 185 tysięcy ton LNG, wobec 130 tysięcy ton w 2021 roku.

Obecnie trwa budowa drugiego nabrzeża świnoujskiego gazoportu, co pozwoli na przyjmowanie i rozładowywanie jeszcze większej liczby jednostek. Pozwoli także na reeksport tego surowca, bo będzie można go załadować na mniejsze jednostki i wysłać gaz do innych państw. Trwa również budowa trzeciego zbiornika.

Źródło: PGNiG Fot.: Vesselfinder

Zobacz podobne

Druga w tym roku i 115 dostawa LNG do Świnoujścia

AB

Baltic Pipe – system przesyłowy za ponad 1,6 mld euro

BS

Rozpoczęło się wydobycie ze złoża Yme w Norwegii

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie