Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

W Stambule zakończono inspekcję statku przewożącego ukraińską kukurydzę

Zespół inspektorów zakończył inspekcję statku, który jako pierwszy od rozpoczęcia przez Rosję inwazji na Ukrainę transportuje ukraińską kukurydzę z portu w Odessie – poinformowało w środę tureckie ministerstwo obrony.

Pływający pod banderą Sierra Leone masowiec Razoni wkrótce pokona Bosfor i będzie kontynuować rejs do portu w libijskim Trypolisie. Ukraiński ambasador w Libanie poinformował, że w ciągu czterech do pięciu dni statek transportujący 26 tys. ton kukurydzy zawinie do portu.

Tureckie władze nie wykluczyły, że z ukraińskich portów będą mogły wypływać trzy statki dziennie zamiast jednego.

Razoni, pierwszy statek z ukraińskim zbożem, wypłynął w poniedziałek z portu w Odessie na mocy umowy o wznowieniu ukraińskiego eksportu.

Ukraina należy do największych eksporterów zbóż na świecie. W lipcu Ukraina i Rosja zawarły z Turcją i ONZ porozumienie dotyczące odblokowania eksportu zboża z Ukrainy, aby złagodzić globalny kryzys żywnościowy i obniżyć ceny towarów spożywczych, które wzrosły z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. 

źródło PAP/ fot.MarineTraffic

Zobacz podobne

PGNiG odebrało czwartą dostawę LNG w Kłajpedzie

Autor

Szef MON: Konkurs na drony będzie kontynuowany

KM

Tor wodny Szczecin-Świnoujście. Pogłębiarki pracują pełną parą

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie