Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV

Za nami kolejny tydzień na budowie tunelu w Świnoujściu

Zobaczcie, jak wygląda plac budowy. Zarówno prace w komorze startowej, jak i w komorze odbiorczej idą w dobrym kierunku – zmiany są widoczne z każdym dniem ! Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu.

W komorze startowej na wyspie Uznam, oprócz prac przy konstrukcjach wewnętrznych, na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową wykonywane są także roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych. W budynku Biura Centrum Obsługi, podobnie jak w budynku stacji Trafo TK3, trwają roboty wykończeniowe, instalacyjne prace wewnętrzne oraz implementacja systemów sterowania infrastrukturą tunelową na terenie magazynu, w tym prace programistyczne. Na części drogowej kontynuowana jest budowa i przebudowa sieci i uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

Przy wyjściu ewakuacyjnym EE1 demontowana jest instalacja mrożeniowa oraz konstrukcja stalowa, która wzmacniała tunel TBM. Przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 trwa mrożenie pasywne i prace przy obudowie ostatecznej. Na odcinku T1 (pomiędzy wyspą Uznam a wyjściem ewakuacyjnym EE1) układane i uszczelniane są prefabrykaty. Płyta poddrogowa jest zbrojona i betonowana. Dodatkowo w kanałach technologicznych trwa wykonywanie wylewki.

W komorze odbiorczej na wyspie Wolin także wykonywane są prace przy konstrukcjach wewnętrznych, podobnie jak roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową. Kontynuowana jest również budowa muru oporowego przy bajpasie północnym. Porządkowany jest plac budowy.

źródło/ fot. /mat. filmowy Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz podobne

Wody Polskie: obecnie nie ma zagrożenia powodziami zatorowymi; monitorujemy sytuację

BS

Żuraw portowy Liebherr LHM 550 już w Porcie Gdańsk

AB

Yara rozpocznie eksploatację pierwszego na świecie w pełni bezemisyjnego kontenerowca

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie