Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV

Za nami kolejny tydzień na budowie tunelu w Świnoujściu

Zobaczcie, jak wygląda plac budowy. Zarówno prace w komorze startowej, jak i w komorze odbiorczej idą w dobrym kierunku – zmiany są widoczne z każdym dniem ! Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu.

W komorze startowej na wyspie Uznam, oprócz prac przy konstrukcjach wewnętrznych, na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową wykonywane są także roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych. W budynku Biura Centrum Obsługi, podobnie jak w budynku stacji Trafo TK3, trwają roboty wykończeniowe, instalacyjne prace wewnętrzne oraz implementacja systemów sterowania infrastrukturą tunelową na terenie magazynu, w tym prace programistyczne. Na części drogowej kontynuowana jest budowa i przebudowa sieci i uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

Przy wyjściu ewakuacyjnym EE1 demontowana jest instalacja mrożeniowa oraz konstrukcja stalowa, która wzmacniała tunel TBM. Przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 trwa mrożenie pasywne i prace przy obudowie ostatecznej. Na odcinku T1 (pomiędzy wyspą Uznam a wyjściem ewakuacyjnym EE1) układane i uszczelniane są prefabrykaty. Płyta poddrogowa jest zbrojona i betonowana. Dodatkowo w kanałach technologicznych trwa wykonywanie wylewki.

W komorze odbiorczej na wyspie Wolin także wykonywane są prace przy konstrukcjach wewnętrznych, podobnie jak roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową. Kontynuowana jest również budowa muru oporowego przy bajpasie północnym. Porządkowany jest plac budowy.

źródło/ fot. /mat. filmowy Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz podobne

Komisarz UE Breton: do końca 2022 r. zmniejszymy import rosyjskiego gazu o dwie trzecie

KM

Zimowa praktyka podchorążych na ORP Wodnik

BS

Zestaw przeciwlotniczy ocalony z nurtu Odry

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie