Polski Portal Morski
Aktualności Porty

100 mln na dofinansowanie portu w Elblągu

Żeby wykorzystać w pełni potencjał portu w Elblągu, potrzebne są dodatkowe inwestycje. Rząd chce wesprzeć inwestycję i proponuje 100 mln zł dofinansowania dla portu w Elblągu.

W Ministerstwie Aktywów Państwowych odbyło się spotkanie poświęcone rozwojowi portu w Elblągu. Zorganizował je wiceminister Andrzej Śliwka, a obok niego wzięli w nim udział m.in. poseł Leonard Krasulski (PiS), prezydent Elbląga Witold Wróblewski i dyrektor Zarządu Portu Arkadiusz Zgliński.

– Potwierdziliśmy wcześniejsze deklaracje, że Skarb Państwa jest gotów zaangażować się kapitałowo i finansowo w rozwój i modernizacje portu w Elblągu. Wypracowana przeze mnie, wspólnie z posłem Leonardem Krasulskim i ministrem Markiem Gróbarczykiem koncepcja, zakłada możliwość dofinansowania portu kwotą do 100 mln zł pod jego rozbudowę i modernizację, a w konsekwencji objęcie przez Skarb Państwa pakietu kontrolnego – poinformował wiceminister Andrzej Śliwka i dodał: – Przekop Mierzei Wiślanej jest ogromną szansą dla Elbląga, dlatego też wbrew malkontentom nie możemy stracić okazji aby wreszcie port w Elblągu, zaczął służyć mieszkańcom miasta, regionu i Polski.

Jak stwierdził przedstawiciel rządu, „struktura umowy z władzami Elbląga wymaga uszczegółowienia i prac roboczych, ale zaplanowane są już dalsze rozmowy w kwestii portu„.

– Dziękuję za merytoryczną rozmowę i zrozumienie tych kwestii przez prezydenta Elbląga i dyrektora Arkadiusza Zglińskiego. Przechodzimy do wspólnej realizacji koncepcji – powiedział Andrzej Śliwka.

Jak podkreślił wiceminister, prezes Jarosław Kaczyński oraz Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie w swoim programie powtarzają, że w Elblągu musi powstać czwarty port RP, który będzie miał status portu o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej.

źródło media/ Fot. Port Morski Elbląg

Zobacz podobne

Rozmawiamy ze stroną czeską i słowacką o współpracy w ramach terminala FRSU

BS

Remont oznakowania nawigacyjnego „Żuławy”

KM

Prestiżowa nagroda Shippax Award 2021 za prom Festoya dla Stoczni Remontowa Shipbuilding

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie