Polski Portal Morski
Aktualności

Duże możliwości przeładunkowe trójmiejskich portów morskich

Trzy miliony ton w Gdyni oraz dwanaście milionów ton w Gdańsku to możliwości przeładunkowe najważniejszych trójmiejskich portów. Rozładunek tak dużych ciężarów węgla płynącego z najodleglejszych zakątków świata nie stanowi większego wyzwania logistycznego. Dostawy surowca docierają z Kolumbii, USA, Afryki oraz Australii. Węgiel ładowany jest do wagonów, a następnie transportowany w głąb kraju.

Ministerstwo klimatu i środowiska uspokaja – nie ma obaw o dostawy węgla z zagranicy. Rzecznik resortu Aleksander Brzózka powiedział, że w związku z unijnym embargiem na rosyjski surowiec zakontraktowano 7 milionów ton węgla dla Polski. Jest on sprowadzany drogą morską.

– Jeszcze przed sezonem grzewczym te dostawy węgla zostaną dostarczone. Kolejne składki w każdym tygodniu wpływają do polskich portów, więc tutaj nie ma obawy, że tego węgla zabraknie. Warto podkreślić, że taka sytuacja, żeby węgiel przybywał do Polski w takich ilościach drogą morską, nie miała jeszcze miejsca – zaznaczył rzecznik resortu klimatu i środowiska.

Resort klimatu i środowiska przestrzega przed paniką

Aleksander Brzózka zaapelował, by odbiorcy węgla w Polsce nie ulegali panice i nie dokonywali nadmiarowych zakupów surowca.

Źródło: TVP Info Fot.: ZMPG

Zobacz podobne

Statek niejedno ma imię…..

BS

Tunel w Świnoujściu. Budowa w pigułce.

BS

Australia zarzuca okrętowi ChRL skierowanie lasera w stronę australijskiego samolotu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie