Polski Portal Morski
Aktualności

Gróbarczyk: Import węgla do Polski przebiega bez zakłóceń

„Import węgla do Polski przebiega bez zakłóceń, węgla nie zabraknie” – zapewnił w rozmowie z Radiem Szczecin wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Zwiększyliśmy możliwości przeładunkowe polskich portów o prawie 50 procent. To zapewni, że cały węgiel zakontraktowany dotrze do Polski – powiedział Gróbarczyk.

– Dzisiaj porty są zakontraktowane, jeśli chodzi o możliwości przeładunkowe, a operatorzy, którzy dostarczają węgiel, potwierdzają, że po prostu zamówienia, które są realizowane, będą zrealizowane. W ten sposób zabezpieczą w 100 procentach zapotrzebowanie węgla na okres grzewczy – podkreślił Marek Gróbarczyk.

Gróbarczyk podkreślił także, że rząd robi wszystko, aby uspokoić rynek. 

– Proszę zwrócić uwagę, że sytuacja, z którą się spotkaliśmy, jest niecodzienna. W przeciągu kilku miesięcy, musimy stworzyć całkowicie nowe kierunki importu tego surowca, przede wszystkim węgla i co obecnie się to dzieje – zaznaczył wiceminister. 

Marek Góbarczyk ocenił również, że „opozycja wykorzystuje trudną sytuację, aby wywoływać niepokoje”. Jej działania wiceminister porównał do tego, co robi Putin, który wzbudza lęki i niepokoje.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: PAP

Zobacz podobne

Intensywne szkolenie morskie jednostek 3. Flotylli Okrętów

AB

Trzeci zbiornik LNG pomoże w spłacie budowy tunelu

KM

Port Świnoujście. Nowoczesny port promowy i terminal LNG

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie