Polski Portal Morski
Aktualności

183. dostawa LNG do Terminalu w Świnoujściu

Do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła 35. w tym roku dostawa LNG dla PGNiG. Skroplony gaz ziemny dotarł do Polski z Kataru. Gazowiec AL SADD dostarczył do Świnoujścia 120 mln m3 gazu ziemnego po regazyfikacji.

Trwa rozbudowa gazoportu imienia Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Inwestycja obejmuje budowę nowego – trzeciego – zbiornika do procesowego składowania skroplonego gazu ziemnego LNG o nominalnej pojemności 180 000 m3 wraz ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami i urządzeniami łączącymi ten zbiornik z pozostałymi obiektami Terminalu.

Nowy zbiornik przeznaczony będzie do magazynowania skroplonego gazu ziemnego w temperaturze roboczej ok. -162°C, a jego średnica zewnętrzna będzie wynosić 83,6 m. Oznacza to, że będzie większy od każdego z dwóch zbiorników, które obecnie są eksploatowane na terenie Terminalu.

Źródło: PGNiG Fot.:MaritimeOptima

Zobacz podobne

Projekt graficzny nowego Promu SALISH HERON dla BC FERRIES

BS

Port Police. Budowa terminalu przeładunkowego jest już na półmetku

AB

Łódzkie/ Ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanów wód na dopływach Warty

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie