Polski Portal Morski
Aktualności Ważne Żegluga

Prom Stena Estelle już niedługo w Gdyni

Pierwszy z dwóch nowych promów Stena Line już jest w Trójmieście. Na razie w Gdańskiej Stoczni Remontowej. Na trasę Gdynia-Karlskrona z pasażerami z Publicznego Terminalu Pasażerskiego w Porcie Gdynia wyruszy już 4 września o godz. 21.

Nowoczesny E-Flexer przewoźnika Stena Line jest już dosłownie o krok od zadebiutowania na regularnej linii Gdynia – Karlskrona. Fabrycznie nowy, 240-metrowy prom ma już za sobą długą drogę z chińskiej stoczni i przechodzi ostatnie prace w stoczni w Gdańsku.

Stena Estelle, bo tak na imię ma nowa jednostka, trafi do eksploatacji na trasie Gdynia-Karlskrona prosto z chińskiej stoczni. Jak widać, nie obędzie się jednak bez wizyty w polskiej stoczni, gdzie prom przejdzie ostatnie przygotowania do rozpoczęcia pierwszej regularnej podróży. Wizyta w gdańskim zakładzie ma potrwać ok. dwóch tygodni.

Podobnie jak wszystkie statki typu E-Flexer ma zoptymalizowaną konstrukcję kadłuba, śruby napędowej i sterów dla zwiększenia wydajności. Jest to także jednostka, która w przyszłości może być przystosowana do zasilania paliwem alternatywnym.

Planowane wejście nowego promu na linię Gdynia – Karlskrona to niedziela, 4 września, o godz. 21, wypłynięcie z Gdyni. Rejsy Stena Estelle są już dostępne w naszym systemie rezerwacyjnym – poinformowała nas Agnieszka Zembrzycka w imieniu Stena Line Polska.

To nie koniec. Kolejny ze statków, czyli Stena Ebba, która jest jeszcze w stoczni w Chinach, trafi do Polski jeszcze w tym roku.

Południowy Bałtyk jest kluczowym regionem dla Stena Line, a nasza trasa Gdynia-Karlskrona stanowi podstawę dla naszego dalszego rozwoju i ekspansji. Stena Estelle wraz z siostrzanym statkiem Stena Ebba wyznaczą nowe standardy zarówno w elastyczności i jakości usług, jak również zadowolenia klientów. Są to największe statki w naszej flocie w klasie E-Flexer. Jesteśmy dumni, że już wkrótce Stena Ebba i Stena Estelle połączą jedne z najbardziej dynamicznych rynków w Europie – powiedział Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający koncernu Stena Line.

źródło :https://biznes.trojmiasto.pl/Prom-Stena-Estelle-jest-juz-w-Trojmiescie-na-razie-w-stoczni-n169845.html

/ fot. StenaLine

Zobacz podobne

Premier: jestem przekonany, że silny segment morski będzie stanowił o coraz większej roli Polski w basenie Morza Bałtyckiego

BS

ORP Jastrząb pod polską banderą

BS

Wycofanie ze służby ORP Burza

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie